Спецможливості
Новини

Держкарантин назвав бар'єри при імпорті/експорті з Азією та Америкою

23.11.2016
1294
Держкарантин назвав бар'єри при імпорті/експорті з Азією та Америкою фото, ілюстрація

Деякі види карантинних організмів для країн-партнерів в міжнародній торгівлі для України такими не є.  При імпорті/експорті сільгосппродукції такі вимоги можуть виступати бар'єром у розвитку міжнародної торгівлі. Про це розповів в інтер'ю "АПК-Інформ" заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва - начальник управління карантину рослин Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Андрій Челомбітко, повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, деякі країни Азії та Америки висувають певні вимоги в сфері регулювання імпорту рослин. Відповідно до положень Міжнародної конвенції захисту рослин, кожна країна має суверенне право захищати свою територію від занесення карантинних організмів і встановлювати свої специфічні вимоги до того чи іншого об'єкта регулювання, зокрема до зерна.

Але при цьому деякі види організмів, які є карантинними для країн-партнерів України, для українських сільгоспвиробників такими не є. У результаті складно виконувати вимоги, які стосуються збудників хвороб рослин (фітопатології), каже експерт.

 

Довідка

Україна з 1994 р. входить до Європейської і Середземноморської організації з карантину та захисту рослин (ЕРРО), з 2003 р. - до Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FАО), з 2006 р. - до Міжнародної конвенції захисту рослин (IPPC), з 2008 р. - до Світової організації торгівлі (WTO).

Крім того, існує ряд міжвідомчих міжурядових угод, які регулюють особливості здійснення фітосанітарного контролю рослин при експорті.

Ознайомитися з існуючими вимогами імпортерів можна на сайт IPPC, а також сайті Держпродспоживслужби України, де опубліковано максимально повний перелік вимог.

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0