Спецможливості
Новини

Держгеокадастр впорався з корупцією при узгодженні землевпорядної документації

06.03.2017
1211
Держгеокадастр впорався з корупцією при узгодженні землевпорядної документації фото, ілюстрація

Погодження землевпорядної документації відбуваються щодня по всій країні, до чого залучено сотні експертів, встежити за якими неможливо. Відтак уряд вирішив провести експеримент з екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який розпочався в жовтні 2016-го  і вже можна підбити перші його підсумки. Про це написав у своєму блозі на «Економічній правді» заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, повідомляє propozitsiya.com.

Нова методика вигляда таким чином: землевпорядна організація спрямовує проект на погодження до відділу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки. Після реєстрації система документообігу відомства за рендомним (випадковим. — ЕП) принципом направляє його на погодження експерту в іншій точці країни. Простежити переміщення проекту і впливати на експерта замовник не може. Експерт теж не знає замовника і позбавлений можливості вимагати "гонорар". Розгляд проекту триває 5 днів. Відповідь направляється у тому ж форматі, у якому надійшов проект: на електронну пошту, завірена цифровим підписом, або фізично передається до місцевого органу земельних ресурсів.

Якщо замовник вважає висновки експерта Держгеокадастру некоректними, він може подати апеляцію до центрального апарату. Максимальний термін розгляду апеляції — 10 днів. Експерти, чиї зауваження були визнані безпідставними більше трьох разів, відсторонюються від роботи.

За інформацією М.Мартинюка, за чотири місяці експерименту вдалося дотриматись термінів розгляду. Скоротилася кількість повторних повернень проекту на доопрацювання. Зруйновано локальні монополії землевпорядних фірм на рівні районів. Уніфіковано підходи та вимоги до землевпорядної документації по всій країні. Головне — зникло джерело побутової корупції, оскільки зв'язок між замовником і виконавцем розірвано.

«За антикорупційним ефектом цей кейс можна порівняти з впровадженням практики земельних аукціонів, які перекрили лазівку з неконкурентного передавання землі та різко звузили повноваження чиновників щодо розпорядження землями», - наголосив заступник міністра агрополітики.

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0