Спецможливості
Новини

Держгеокадастр ініціює збільшення розміру орендної плати на 8-12%

22.08.2017
2670
Держгеокадастр ініціює збільшення розміру орендної плати на 8-12% фото, ілюстрація
Територіальні управління Держгеокадастру найближчим часом ініціюватимуть збільшення розміру річної орендної плати за договорами оренди як мінімум до 8% від нормативної грошової оцінки земель, а то й до 12%

Територіальні управління Держгеокадастру найближчим часом ініціюватимуть збільшення розміру річної орендної плати за договорами оренди як мінімум до 8% від нормативної грошової оцінки земель, а то й до 12%, тобто максимального розміру, передбаченого п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України. І вибору в орендаря, швидше за все, не буде. Про це повідомив юрист Олександр Степанюк, пише propozitsiya.com з посиланням на 0352.ua.

Крім того, він вважає, що орендаря спонукатимуть розробити агрохімічні паспорти на земельні ділянки (поля). Агрохімічний паспорт земельної ділянки (поля) – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами. Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень через кожні 5-10 років і є обов’язковою для всіх землевласників та землекористувачів. Відповідно до наказу Мінагрополітики України від 20.03.2013 №198 «Про перейменування та затвердження нової редакції Положення про державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» та обласні філії.

«Отже, орендарі за діючими договорами оренди державних земельних ділянок або погодяться платити визначений розмір орендної плати і розробляти агрохімічні паспорти, або втратять перспективу поновити договір оренди. Зрозуміло, що такі новації суттєво збільшать витрати орендарів, які будуть по кишені тільки заможним сільгоспвиробникам», - вважає О. Степанюк.

Якщо ж територіальні органи Держгеокадастру дійдуть висновку, що договори оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності, укладені з порушенням вимог законодавства, зокрема у разі заниження нормативної грошової оцінки або несплати орендної плати у строки, встановлені договором, останній буде розриватися.

«Поки що не зрозуміло, як діятиме Держгеокадастр в такому випадку. Адже нормативну грошову оцінку ділянки проводить не орендар і вини його в «заниженні» не може бути. А орендну плату потрібно буде вносити своєчасно, тому що зі змісту постанови випливає що будь-яке прострочення платежу є підставою для розірвання договору», - зазначає юрист.

Орендарям земельних ділянок державної власності потрібно бути готовим і до паперово-формальних процедур, які найближчим часом для них настануть, і до значного «здорожчення» права використання державними землями, і до перевірок територіальних органів Держгеокадастру, вважає О. Степанюк.

Нагадаємо, Кабмін постановою від 07 червня 2017 року №413 затвердив Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільсьгосппризначення державної власності та розпорядження ними.

Інтерв'ю
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее

1
0