Спецможливості
Новини

ДПС пояснила перехідні моменти при відновленні ставки ПДВ 20% на окрему агропродукцію

14.07.2021
632
ДПС пояснила перехідні моменти при відновленні ставки ПДВ 20% на окрему агропродукцію фото, ілюстрація

Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (законопроєкт № 5425-д). Він має змінити ставку ПДВ при постачанні сільськогосподарської продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на buh.ligazakon.

Законопроєкт № 5425-д направлено на підпис Президенту України 08.07.2021 року.

Попри те, що він ще не набув статусу повноцінного Закону, в Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків пояснюють новації цього Закону.

Для аграріїв відновлять ставку ПДВ 20% для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, яку класифікують за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi), 1212 91 (цукрові буряки).

Ставку ПДВ у 14% залишили для операцій з постачання такої продукції: 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене), 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).

Для тих товарів, за якими відновлять ставку ПДВ 20%, передбачено такі особливості:

  • якщо перша подія при постачанні цих товарів відбулася до набрання чинності цим Законом, то перерахунок ставки ПДВ і суми податку на дату настання другої події не здійснюють;
  • якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться повернення попередньої оплати (авансу) або поставлених таких товарів, то перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 14%;
  • якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться постачання цих товарів або перерахування коштів у зв'язку із збільшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, то коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 20%.

У випадку здійснення платником ПДВ операцій з постачання на митній території України таких товарів, які були придбані до набрання чинності цим Законом, за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні таких товарів. Тож ставка 20% ПДВ застосовуватиметься тільки щодо виникнення податкових зобов'язань за операціями після набрання чинності цим Законом.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0