Спецможливості
Новини

Фруктовим садам страшніші заморозки навесні, ніж зимові морози

19.01.2020
1143
Фруктовим садам страшніші заморозки навесні, ніж зимові морози фото, ілюстрація

Фруктові дерева знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур повинні у ньому залишатися.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Аномально тепла зима в Україні, з легкої руки громадян, що отримала назву "єврозима" може істотно відбитися на озимих зернових, яким загрожують зовсім не самі аномальні температури. А ось садам і ягідникам поки нічого побоюватися, розповів керівник діагностичного центру захисту рослин "Агроаналіз" Вадим Дудка.

“Що стосується садів і ягідників, то поки що підстав для зменшення мого оптимізму немає. Бо на відміну від ситуації місяць тому, ми нарешті отримали стійку мінусову ніч.
І в цій ситуації (незважаючи на плюсову температуру вдень), поки що вихід із стану спокою може загрожувати хіба що окремим культурам — наприклад, деяким південним сортам фундука.

Черешня, персик, а тим більше яблуня і груша поки знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур (поки що прогнози обіцяють до 5 лютого) повинні у ньому залишатися", — розповів Вадим Дудка.

“Що буде далі? Гадати поки неможливо, оскільки ніяких виразних прогнозів на середину лютого ще немає. Але прожиті мною 30 років в агробізнесі кажуть мені, що в цьому році нашим садам швидше будуть загрожувати весняні заморозки, ніж зимові морози.

По овочам (озиму цибулю і часник озимий) ситуація достатньою мірою подібна. Ми контролюємо приріст цих культур на наших полях, і хоча вони у нас аномально розвинені, як для зими (10-15 см висота пера на озимому луці і 13-16 на деяких сортах часнику), проте за останні три тижні не додалося ні міліметра.

Так що і тут, якщо збережеться обіцяний прогнозом нічний мінус протягом місяця, при середньодобовій температурі близькій до нуля, то все повинно бути у порядку", — переконаний експерт.

 

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0