Спецможливості
Новини

Фонд «МХП – Громаді» назвав 12 переможців, які отримають кошти на проєкти з енергетичної безпеки

12.10.2022
635
Фонд «МХП – Громаді» назвав 12 переможців, які отримають кошти на проєкти з енергетичної безпеки фото, ілюстрація

Поки ворог намагається завдати ударів по нашій інфраструктурі, МХП нарощує потужності в підтримці бізнесу та локальних ініціатив. Благодійний фонд «МХП – Громаді» організував додатковий лот грантового конкурсу «Роби своє» в напрямку «Енергетична безпека». 12 підприємців з 6 областей України отримають фінансування своїх ініціатив на суму до 100 тис. грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз МХП.

«Для нас це – показовий момент, який демонструє готовність українців тримати ще й енергетичний фронт. Після атак росії на об’єкти критичної інфраструктури ми продемонстрували не лише наше вміння об’єднуватися, але й також бажання бути незалежними по всіх напрямках. Ми зменшили енергоспоживання ввечері, а вже на ранок стартували свої проєкти з енергоощадження. Ми не впадаємо в паніку – ми пропонуємо рішення. На кожну атаку чи пошкодження в нас буде новий проєкт з відновлення. Тримаємо стрій і працюємо на перемогу!» – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».

З 15 до 30 вересня на конкурс надійшло 29 бізнес-проєктів. Більшість з них стосувалися виготовлення альтернативних брекетів для опалення, придбання генераторів на підприємства, підвищення енергоефективності виробництв, накопичення енергії.

Географія конкурсу становила 11 областей: Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернігівська, Сумська та Волинська області.

«Такими конкурсами ми хочемо створити органічну екосистему в громаді, де, приміром, переселенці чи демобілізовані військові можуть не лише розпочати власну справу, а й принести користь усій громаді енергоефективними проєктами, надходженнями до місцевого бюджету та новими робочими місцями», – додав Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.

Переможці «Роби своє. Енергетична безпека»:

  1. Гладій Володимир Богданович. Виготовлення паливних брикетів. Івано-Франківська область.
  2. Свідра Віталій Леонідович. Забезпечення твердим паливом (дровами) Чернівецьку ОТГ та Бабчинецьку ОТГ. Вінницька область.
  3. Сергієнко Сергій Володимирович. Заготівля паливних дров. Черкаська область.
  4. Кречківська Тетяна Андріївна. Надання послуг спецтехнікою. Тернопільська область.
  5. Ситник Віталій Анатолійович. Заготівля та переробка деревини. Черкаська область.
  6. ТОВ «ТД"Богуславська сільгосптехніка». Придбання дизельного генератора для забезпечення теплом школи, садочка та лікарні. Київська область.
  7. Кармазин Віктор Олександрович. Виробництво паливних пелет. Черкаська область.
  8. Мелехов  Ярослав Віталійович. Чисті узбіччя-теплі оселі: виготовлення твердого палива з гілок дерев. Вінницька область. 
  9. Полуліх Юрій Богданович. Виробництво паливної щепи. Львівська область.
  10. Романишин Олег Вікторович. Заготівля та зберігання паливних дров. Тернопільська область.
  11. ТОВ «ТрансАгроТорг». Виробництво паливних пелетів з соломи та відходів соняшника. Київська область.
  12. Кашко Тетяна Григорівна. Надання послуг подрібнювача гілок. Київська область.

Сумарно ці проєкти фонд «МХП – Громаді» профінансує на суму 1,1 млн грн. Реалізація ініціатив почнеться вже цієї осені.

Грантовий конкурс для бізнес-проєктів сільських підприємців за фінансової підтримки МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2020-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення.

Інтерв'ю
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0