Спецможливості
Новини

Фітосанітарний стан посівів озимих в Україні

30.12.2019
1426
Фітосанітарний стан посівів озимих в Україні фото, ілюстрація

В Україні фітосанітарний стан посівів озимих зернових та ріпаку в цілому задовільний. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».

У той же час на окремих сортах озимої пшениці, особливо ранніх строків сівби, рослини яких добре розкущилися і утворили достатню надземну масу, відзначені прояви борошнистої роси. Також в добре розвинених посівах спостерігається поширення мишоподібних гризунів.
 
«Вміст розчинних вуглеводів у вузлах кущіння озимої пшениці на початку 3 декади грудня виявився практично незмінним у порівнянні з тією кількістю цукрів, яка відзначалася перед зимівлею. Тобто, скільки їх було витрачено на процеси життєзабезпечення рослин під час істотного потепління, стільки ж їх було синтезовано, в першу чергу за рахунок активізації фотосинтетичної діяльності рослин», - відзначають експерти.
 
Разом з тим, з огляду на можливі погодні перспективи (згідно багаторічними спостереженнями, попереду ще 2-3 різних за тривалістю періоди зниження температури до -15°С і нижче), а також стан озимих, для значної частини яких дещо знижена морозостійкість на час завершення першого місяця зими, можна зробити припущення, що за певного збігу несприятливих погодних факторів (різке зниження температурних показників, відсутність снігу на полях) подальша їх зимівля може бути досить складною.
 
«Найбільш загрозливою виглядає ситуація з озимими ячменем та ріпаком, а також з посівами озимої пшениці, яка висівалася в найбільш пізні терміни, в другій половині жовтня», - додали в НААН.

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0