Спецможливості
Новини

Равликові ферми на Житомирщині (ВІДЕО)

12.09.2016
17989
Равликові ферми на Житомирщині (ВІДЕО) фото, ілюстрація
ферма улиток

Все популярнішим стає промислове розведення равликів. Проте розведення равликів, попри свою дешевизну – справа не з легких, яка зможе принести перші плоди лише через 2 роки.

Про це повідомляє zhzh.info.

На цьому тижні, компанія «Ауліка» (директор Тимощук Наталія Миколаївна) стала переможцем житомирського конкурсу «Кращий підприємець року» в номінації «За інновації в малому і середньому бізнесі». Ця компанія вже майже два роки займається вирощуванням, збиранням і обробкою равликів – досить незвичайним для економіки Коростеня видом діяльності. Обробка і зберігання такої «сировини» - процес досить делікатний. Равлики з Коростеня експортуються в Литву і далі в кращі ресторани Європи.

Ще один фермер з розведення «равликів» зізнався, що первинні інвестиції в нетрадиційну справу були просто смішними: покупка бензину для автомобіля — щоб поїздити по околицях і назбирати першу партію равликів, будівництво загородки і закупівля кормів — висівок.

Равлики, вирощені в штучних, «тепличних» умовах, вільні від різних забруднень - важких металів, пестицидів та іншого. Равлики добре розмножуються, тільки їм потрібен простір. Нормальні умови для їх життя створені тоді, коли 40-50 равликів (тобто близько кілограма) живуть на 1 квадратному метрі.

У равликів потомство приносить кожна особина. Раз на рік, навесні, вони відкладають по 40-60 яєць. Потомство зростає досить швидко і в штучних умовах набирає товарну вагу приблизно за півтора року (в циклі «весна-осінь-весна»). Равлик вважається «товарним», коли його вага сягає 20-25 грамів, а розмір - близько 5 см. Навіть якщо частина нового покоління не виживе, все одно кожен равлик приносить в означений період до 1 кг приплоду. А витрачається на 1 кг делікатесу 2 кг корму. Таким чином, з 100 кг равликів можна отримати кілька тонн приплоду.

У Житомирській області та й по всій середній Україні поширений виноградний равлик. Зазвичай він живе до семи років, але в умовах нашого клімату стає статевозрілим і товарним тільки на третій рік. Тобто досягає тих розмірів, які дозволяють його використовувати як харчовий продукт. Так що в умовах відкритого паркового утримання треба розраховувати на те, що віддача буде не раніше, ніж через 2,5, а то і через три роки.

ферма улиток в Житомирской области
Ключові слова: технология

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес

1
0