Спецможливості
Новини

Фермери не зможуть купити землю, оскільки беруть кредити на посівну

02.03.2020
984
Фермери не зможуть купити землю, оскільки беруть кредити на посівну фото, ілюстрація

Гості ток-шоу “19” , звертаючись до представників монобільшості, заявили, що в Україні фермери не зможуть купити землю, оскільки вони беруть кредити для того, щоб провести посівну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ZIK.

Роксолана Підласа натомість розповіла, як влада пропонує вирішити це питання.

“Для того, щоб український фермер міг купити землю, на 2020 рік уже передбачені кошти на зниження відсоткової ставки по кредитах. Зокрема, на цю програму передбачений 1 мільярд гривень, хоча, за планом, ринок землі буде діяти всього три місяці, бо він має запуститися восени 2020 року, якщо ми будемо готові”, — заявила народна депутатка.

Вона також повідомила, що зараз під мораторієм на продаж перебувають 4 мільйони гектарів земель. З її слів, ці землі не будуть одномоментно виходити на ринок, а лише тоді, коли власник вирішить їх продати. А державна земля, каже депутатка, буде передана у власність територіальних громад, і вони вже вирішуватимуть, чи хочуть продати цю землю.

Народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Василь Німченко звернув увагу на те, що його колега дещо помилилася.

“4 мільйони гектарів землі — це те, що зареєстрували, розпаювали пайовики… А ще 2 млн гектарів землі вважаються нічиїми, які розпайовані, але власників немає, повмирали. А те, що ви державною називаєте, було 11 млн. гектарів землі, зараз залишилося 7 млн гектарів”, — заявив Василь Німченко.

 

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0