Спецможливості
Новини

Фермери сіють бобові незважаючи на відсутність форвардних контрактів

25.05.2022
580
Фермери сіють бобові незважаючи на відсутність форвардних контрактів фото, ілюстрація

В цьому сезоні через ризики, викликані війною, трейдери майже не укладали форвардні контракти, але аграрії все одно сіють бобові.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Наразі в Україні вже посіяно 124 тис. га гороху, що складає 51,5 % порівняно з показником минулого року, понад 5 тис. га нуту, близько 1 тис. га сочевиці. Також триває посів квасолі, площі під якою будуть на рівні 40 тис. га, повідомила президент  ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України» Антоніна Скляренко.

«Цього року посівна кампанія проходила в екстремальних умовах, але все одно наші фермери виходили в поля і сіяли. На жаль, трейдери цього сезону не укладають форвардних контрактів, тому що дуже великі ризики. Є, звичайно, поодинокі випадки, але це дуже маленький відсоток. Війна внесла свої корективи як у посівну кампанію, так і в процеси торгівлі».

Як відзначила Антоніна Скляренко, через війну наші експортери не змогли в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо поставок бобових, але зараз продовжують відвантаження. Можливо, 10-20 % відвантажень не буде виконано за раніше укладеними контрактами з областей, які найбільше постраждали.

«Щодо цінової ситуації на світових ринках на бобові, то ціни на горох тримаються на рівні $320-$330 за тонну на умовах FOB, хоч Україна майже і не відвантажує на FOB. Нут і квасолю експортуємо автомобільними партіями, і ціна досить приваблива: нут — $1020 за тонну, квасоля — $870-$900 за тонну», — зазначає Антоніна Скляренко.

Інтерв'ю
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0