Спецвозможности
Новости

Фермери сіють бобові незважаючи на відсутність форвардних контрактів

25.05.2022
314
Фермери сіють бобові незважаючи на відсутність форвардних контрактів фото, иллюстрация

В цьому сезоні через ризики, викликані війною, трейдери майже не укладали форвардні контракти, але аграрії все одно сіють бобові.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Наразі в Україні вже посіяно 124 тис. га гороху, що складає 51,5 % порівняно з показником минулого року, понад 5 тис. га нуту, близько 1 тис. га сочевиці. Також триває посів квасолі, площі під якою будуть на рівні 40 тис. га, повідомила президент  ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України» Антоніна Скляренко.

«Цього року посівна кампанія проходила в екстремальних умовах, але все одно наші фермери виходили в поля і сіяли. На жаль, трейдери цього сезону не укладають форвардних контрактів, тому що дуже великі ризики. Є, звичайно, поодинокі випадки, але це дуже маленький відсоток. Війна внесла свої корективи як у посівну кампанію, так і в процеси торгівлі».

Як відзначила Антоніна Скляренко, через війну наші експортери не змогли в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо поставок бобових, але зараз продовжують відвантаження. Можливо, 10-20 % відвантажень не буде виконано за раніше укладеними контрактами з областей, які найбільше постраждали.

«Щодо цінової ситуації на світових ринках на бобові, то ціни на горох тримаються на рівні $320-$330 за тонну на умовах FOB, хоч Україна майже і не відвантажує на FOB. Нут і квасолю експортуємо автомобільними партіями, і ціна досить приваблива: нут — $1020 за тонну, квасоля — $870-$900 за тонну», — зазначає Антоніна Скляренко.

Интервью
Тарас Кутовой, министр аграрной политики и продовольствия Украины
Министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой определил органическое направление как одно из главных в работе Минагрополитики на этот год. «Это один из вопросов, который меня лично волнует
Кукуруза сегодня является стратегической культурой, выращиваемой почти во всех климатических зонах Украины. Насыщение севооборота кукурузой и отсутствие системы интегрированного управления вредителями способствуют увеличению количества... Подробнее

1
0