Спецможливості
Новини

Щорічно ринок кондвиробів може приносити Україні $15-20 млн, — Світовий банк

05.12.2016
1100
Щорічно ринок кондвиробів може приносити Україні $15-20 млн, — Світовий банк фото, ілюстрація
Зараз країни Перської затоки дуже зацікавлені в українській кондитерці. За підрахунками Світового банку, щорічно цей ринок може приносити $ 15-20 млн

Дії асоціації "Укркондпром" можуть служити зразком щодо виходу на нові ринки. До таких висновків дійшла радник з харчового законодавства групи Світового банку Катерина Онул, пише propozitsiya.com.

За її словами, українські кондвироби з вмістом екзотичних горіхів більше 20% вже представлені в Європі. Цього року туди продано товару на $ 3 млн.

Експерт зазначила, що зараз країни Перської затоки дуже зацікавлені в українській кондитерці. За підрахунками Світового банку, щорічно цей ринок може приносити $ 15-20 млн.

Е.Онул зазначила, що все, що потрібно - розробити сертифікат, який потрібно для експорту в ці країни. Це обіцяють зробити в 2017 р.

У той же час експерти UFEB відзначають, що треба враховувати світові тенденції в споживанні різних харчових продуктів. Наприклад, в кондитерці потрібно постійно дивувати споживача новими смаками і поєднаннями. Спостерігається тенденція до споживання виробів з меншим вмістом цукру, зростає попит на натуральні інгредієнти і збагачені вітамінами продукти.

Нагадаємо, в Україні поки частка готових харчових продуктів в загальному обсязі експорту невисока. За даними Ради з питань експорту продовольства (UFEB), в 2013 р. загальний обсяг поставок за кордон м'яса, молочних продуктів, цукру і кондитерських виробів становив всього 2% від загального експорту, а в 2015 р. - 4%.

За 2013-2015 рр. стабільно приростали лише обсяги експорту м'яса і субпродуктів (+ 32%). Всі інші категорії скорочувалися. Найбільше (в 2,5 рази) впав експорт шоколаду. Головні причини - заборона ввезення української продукції в Росію і її транзиту через територію РФ до країн Азії, а також падіння цін на світових ринках, втрата Криму і частини Донбасу.

Але вже в 2016 р. картина почала змінюватися. Перш за все, завдяки дії угоди про Асоціацію з ЄС, а також інтенсивного пошуку нових ринків збуту.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0