Спецможливості
Новини

Провідний європейський регіон-виробник ягід відмовляється від суниць

01.02.2017
1645
Провідний європейський регіон-виробник ягід відмовляється від суниць фото, ілюстрація
Іспанський ягідний кооператив «Онубафрут» запустив програму власної селекції малини, лохини, ожини

В іспанській провінції Уельва, яка є провідним в Європі регіоном із вирощування суниці (особливо ранньої. – Ред.), уже другий рік поспіль скорочує площі під цією ягодою. Про це повідомляє propozitsiya.com.

Основною причиною відмови стало те, що фермери знаходять більш цікаві та рентабельні ягідні культури. Найбільше зростають площі під лохиною та малиною — на 30% порівняно з сезоном–2016.

Разом із тим суниця залишається головною ягідною культурою в регіоні. Так, кооператив «Онубафрут» збирається цього року виростити 32 тис. т суниці (ці обсяги залишаються стабільними вже багато років), 13 тис. т лохини (8 тис. т у сезоні–2016), 10 тис. т малини і 1200 т ожини.

Ще одним трендом у ягідництві регіону є впровадження клубних сортів. Зокрема, «Онубафрут» запустив програму власної селекції вищезгаданих ягід, залучивши до розробок селекціонерів із США, Великобританії, Нідерландів та інших країн. Селекція нових клубних сортів ведеться, виходячи з умов регіону (клімат, зокрема, добові коливання температур, а також характерні шкідники), смакових якостей та тривалості терміну зберігання. Кооператив інвестував €1 млн у нову експериментальну ферму площею 8 га.

«Ми хочемо збільшити свою ринкову частку завдяки чотирьом нашим власним сортам малини, які дозволять постачати ягоди на ринок протягом цілого року», — зазначив технічний директор кооперативу Марко Антоніо Вас і додав, що те саме стосуватиметься й лохини. «Потрібно продовжувати сезон, і ми робимо успіхи з найбільш ранніми сортами, конкурентами яким виступає тільки продукція, імпортована з Південної півкулі», – наголосив виробник ягід.

За матеріалами freshplaza.com

Переклад Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0