Європейські споживачі стають більш усвідомленими у всьому, що стосується їжі та її виробництва
Європейська комісія (ЄК) розробила прогноз розвитку сільського господарства ЄС на 2018-2030 роки. Про це на конференції «Яблучний бізнес України 2019», що відбулася минулого тижня в місті Дніпро (Україна), повідомила консультант Української плодоовочевої Асоціації (УПОА) Валентина Лановенко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
За словами фахівця, в даному документі були визначені так звані драйвери, які будуть впливати на ринок сільського господарства в ЄС та за його межами протягом наступного десятиліття. При цьому вивчення впливу поведінки споживачів на цих ринках є основою дослідження.
«Громадяни ЄС стануть більш усвідомленими у всьому, що стосується їжі, її джерел та впливу на навколишнє середовище і зміни клімату», - йдеться в звіті ЄК.
Коментуючи зміст звіту, Валентина Лановенко зазначила, що для виробників виросла усвідомленість споживачів яка призведе до більш високих витрат на виробництво, але також стане можливістю диференціювати свою продукцію, додаючи цінність при зниженні негативного кліматичного та екологічного впливу. На практиці це означає появу нових видів маркування та сертифікації. Відповідно, споживачі будуть віддавати перевагу продуктам компаній, філософію яких вони поділяють та підтримують. Компанії, які жодним чином не відреагують на ці запити суспільства, просто будуть втрачати частку ринку. Локальна та органічна продукція, згідно з дослідженням, буде користуватися ще більшою популярністю у покупців.
«Для розвитку органічного ринку в Україні виробники повинні вкладати більше коштів в маркетинг та підвищення обізнаності споживачів про корисність такої продукції», - стверджує Валентина Лановенко. Так, наприклад, у європейських фермерів і кооперативів витрати на маркетинг є суттєвою частиною бюджету. Акценти ставляться на сімейну працю та сімейну власність, емоційну складову та екологічний аспект. Принцип «від поля до вилки» - це простежуваність продукції на всіх етапах її виробництва, що є гарантією безпеки та якості для споживачів.
«Збереження природного біорізноманіття можливе лише при використанні біопрепаратів», - зазначають італійські фермери на упаковках органічних яблук.
«Варто зазначити, що фермери в італійських кооперативах обробляють в середньому всього 2-3 га саду, але об'єднавшись, вони забезпечують спільне зберігання продукції, сортування, упаковку та продаж в торгових мережах», - навела приклад Валентина Лановенко.
У свою чергу директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва зазначає, що європейська практика щодо підвищення рівня інформації про харчові продукти повинна бути якомога швидше поширена і в Україні.
«Впровадження стандартів, про які йдеться в останньому звіті Єврокомісії, в Україні стане гарним кроком українських виробників на шляху до підвищення лояльності своїх споживачів. Крім того, компанії-експортери, так чи інакше, повинні будуть вводити подібні стандарти, якщо хочуть працювати на ринку ЄС. Споживач, який платить власні кошти за той чи інший продукт, повинен знати всю необхідну йому інформацію про його походження. Зрозуміло, що це призведе до певних додаткових витрат при виробництві продукції, але сьогодні люди готові платити більше за якість», - зазначила Катерина Звєрєва.