Європа переходить на безалкогольне пиво, проте від сидру не відмовляється
Органічні, вегетаріанські, безалкогольні, ті, що сприяють підтримці здорового способу життя, корисні для життя — це ті продукти, які набувають все більшої популярності серед європейців. Про це розказав експерт з Німеччини Карл Майєр, представник дистриб’юторської компанії Die Produktmacherei на галузевому семінарі, проведеному Україно-німецьким проектом «Експорт аграрної продукції на ринок ЄС», передає http://propozitsiya.com.
«Дуже сильний тренд у Європі, повязнаний зі здоровим способом життя», — додав спікер. При цьому зростає популярність сидру. Сидр переживає свій бум у Європі, в тому числі в Німеччині. Крім того, помітний тренд — безалкогольне пиво.
Також експерт додав, що спостерігається стійка тенденція серед європейських споживачів надання переваги регіональним, місцевим продуктам. При цьому вони не обов’язково мусять бути вироблені в даному регіоні – важливий зв'язок із місцевим споживачем. Це може бути відтворено у назві або іншому маркетинговому рішенні.
Наприклад, німецька компанія Die Produktmacherei реалізує печиво з листочками-передбаченнями, з назвою Кельн, що продається виключно у цьому регіоні, а також кекси, що продаються виключно на узбережжі.
Готуючись до виходу на європейський ринок спікер порадив задати підприємцю ряд запитань, серед яких: Чи має мій продукт маркетинговий потенціал? Чи є мій продукт нішевим? Чи виконані усі законодавчі вимоги країни-покупця? Чи виконані специфічні вимоги дистриб’ютора? Чи відповідає ціна вимогам ринку?
Як правило, у Німеччині використовується зворотній розрахунок ціни. «Ми виходимо від самого продукту як дистриб’ютори. Спочатку визначається вартість, яку продукт матиме на полиці магазину, а потім до нього додаються інші витрати. У нас є магазинчики, де усе продається по 1 євро. Від цієї суми потрібно відняти НДС, прибуток магазину та витрати на логістику. Матимемо кінцевий результат, тобто необхідну ціну продукту. І виробник потрібен зрозуміти, що вигідно буде йому виробляти продукт саме за цю ціну», — розповів Карл Майєр. «Інтерес» дистриб’ютора залежить від групи товарів і може складати до 45%. На продукти зі швидким оборотом і великим обсягом ціна може бути знижена.
Проте з цього правила є винятки, що залежать від компаній-дистрибуторів, таких як Metro чи Edeka.
Світлана Цибульська, s.tsybuska@univest-media.com