Спецможливості
Новини

ЄС ухвалив нові амбітні кліматичні цілі до 2030 року

24.12.2020
1016
ЄС ухвалив нові амбітні кліматичні цілі до 2030 року фото, ілюстрація

Європейський Союз ухвалив нові кліматичні цілі, які передбачають значне зменшення викидів CO2 до 2030 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dw.com.

На саміті Євросоюзу ухвалено рішення щодо нових кліматичних цілей блоку до 2030 року. 

Нові цілі є досить амбітними: європейські лідери вирішили, що викиди CO2 до 2030 року у порівнянні з 1990 роком необхідно скоротити щонайменше на 55 відсотків.

Рішення дозволило встановити нову планку для країн ЄС на шляху до досягнення так званої кліматичної нейтральності у 2050 році — мети, визначеної Європейською Комісією як пріоритетна. До цього Євросоюз ставив собі за ціль до 2030 року у порівнянні з показником 1990 року скоротити викиди CO2 на 40 відсотків.

Ухваленню рішення передували напружені переговори зі східноєвропейськими членами Євросоюзу. Польща, Чехія і Угорщина вимагали більшої фінансової підтримки для переорієнтування їхньої переважно вугільної енергетики на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. Особливо опирався, за даними джерел, прем'єр Польщу Матеуш Моравецький.

Боротьба з глобальним потеплінням і захист клімату є пріоритетним питанням під час головування Німеччини у Євросоюзі, яке розпочалося 1 липня цього року. У якості одного з пріоритетів для нового складу Єврокомісії питання захисту клімату визначила і президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen). Вона привітала рішення Європейської Ради.

Утім, ухвалене на саміті ЄС рішення уже розкритикували представники природозахисних організацій у Німеччині, повідомляє інформагентство AFP. Вони вважають його «недостатнім» у боротьбі зі змінами клімату. За їхніми словами, для досягнення цілей, визначених Паризькою кліматичною угодою, необхідне скорочення викидів у ЄС до 2030 року на 65 відсотків.

 

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее

1
0