Спецможливості
Новини

Експортери волоського горіха з України постраждали від пандемії covid-19

25.11.2020
730
Експортери волоського горіха з України постраждали від пандемії covid-19 фото, ілюстрація

За інформацією аналітиків, виручка від експорту українського волоського горіха в 2020 році знизилася на 19% за перші 9 календарних місяців року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

За цей період експорт горіха в шкаралупі та ядра волоського горіха приніс українським експортерам всього $ 60,9 млн — найнижчу виручку за останні три сезони. Очевидно, що в умовах пандемії коронавірусу, попит на волоський горіх знизився. Крім зниження обсягів експорту, відбулися зміни і в географічній структурі експорту українського горіха.

Звертає на себе увагу, перш за все, різке падіння поставок волоського горіха в Туреччину. Зниження поставок за перші 9 місяців у цьому напрямку склало 60% по відношенню до 2019 року. Істотно знизилися поставки також у Білорусь, Грецію, Румунію, Ліван, ОАЕ і Грузію. 

Якщо ж говорити про країни, які наростили закупівлі волоських горіхів в Україні, то варто відзначити дворазовий приріст експорту в Нідерланди, а також зростання експорту українських горіхів майже на 90% до Німеччини і більш ніж на 80% — до Австрії. Набагато більше українських волоських горіхів стала закуповувати Польща. Збільшили імпорт Угорщина, Італія, Великобританія і Казахстан.

Якщо ж оцінювати довгострокові тенденції, то серед лідерів за приростом імпорту з України Німеччина, Білорусь, Австрія, Великобританія, ОАЕ, Словенія і Хорватія. А ось поставки українських волоських горіхів в Ірак, Італію й Азербайджан мають тенденцію до зниження.

Інтерв'ю
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0