Спецможливості
Новини

Експорт ріпаку та макухи до Німеччини зріс у сто разів

10.09.2016
1516
Експорт ріпаку та макухи до Німеччини зріс у сто разів фото, ілюстрація
экспорт зерна

Німеччина до нас імпортує промислове обладнання, а ми німцям поставляємо кукурудзу та тютюн.

Про це повідомляє DW

У зростанні імпорту обладнання з Німеччини до України експерти бачать ознаку активізації інвестицій. А от динаміка експорту до Німеччини свідчить про структурні зміни української економіки.

Торгівля між Україною та Німеччиною у першому півріччі 2016 року відчутно пожвавилася у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За даними Федерального відомства статистики, експорт з Німеччини в Україну зріс на 31 відсоток (до 1,74 мільярда євро). При цьому найбільшою статтею німецького експорту є промислове устаткування - його продажі зросли аж на 63 відсотки, до 364,6 мільйона євро.

Експорт товарів з України до Німеччини теж зріс - на 3,85 відсотка (до 891,6 мільйона євро). При цьому істотно скоротився експорт до Німеччини таких традиційних українських експортних товарів, як кокс та нафтопродукти (падіння на 98 відсотків), метали (на 43 відсотки) та продукція хімічної промисловості (на 31 відсоток). Натомість динамічно зростав експорт тютюнових виробів (на 395 відсотків), паперу та картону (на 369 відсотків), продукти харчування (на 71,5 відсотка) та сільськогосподарська продукція (на 45 відсотків).

Як повідомила експертка асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Дар'я Гриценко, основу сільськогосподарського експорту до Німеччини складають зернові - кукурудза і пшениця, при цьому кукурудза займає 92 відсотки в експорті зернових. Також у Німеччині користується попитом українська тваринницька продукція - натуральний мед (12,7 відсотка) та курятина (8,5 відсотка). Порівняно з першим півріччям 2015 року, у перші шість місяців цього року стрімко зростав експорт ріпаку (більш ніж у сто разів), соняшникової макухи (майже в сто разів) та олії (у 13 разів).

Нагадаємо, Чому німці та американці купують український, а не китайський мед

Ключові слова: експорт

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0