Експорт волоських горіхів в 2017-2018 МР зросте на 8%
Згідно з прогнозами, експорт волоських горіхів в 2016-2017 МР скоротиться на 11% у порівнянні з попереднім сезоном, і складе 67,5 тис. т. Скорочення експорту обумовлене меншим урожаєм і стабільним внутрішнім споживанням.
У той же час, очікується, що експорт в 2017-2018 МР зросте на 8%, в порівнянні з минулим сезоном, і досягне 73 тис. , пише propozitsiya.com з посиланням на orehovod.com.
Більша частина експорту волоських горіхів в Україні припадає на горіхи без шкаралупи. З вересня 2016 року по квітень 2017-го експорт лущення волоських горіхів склав 17,6 тис. т, що на 22% менше аналогічного періоду минулого року.
Головні імпортери українського волоського горіха: Середній Схід - 9,5 тис. т: Ірак - 3,6 тис. т, Азербайджан - 1,7 тис. т, Іран - 1,3 тис. т; ЄС - 5,7 тис. т: Франція - 1,5 тис. т (основний імпортер волоських горіхів), Білорусь - 1,6 тис. т.
Експорт волоських горіхів в шкаралупі з вересня 2016 року по квітень 2017-го становив 6,4 тис. т, що на 15% менше аналогічного періоду роком раніше. Головними країнами-імпортерами стали Туреччина - 3,7 тис. т і Ірак - 1,3 тис. т.
Пік експортного сезону в Україні припадає на жовтень-травень. У травні на міжнародних ринках волоських горіхів з'являються виробники з Південної півкулі з новим урожаєм, і попит на українські волоські горіхи падає, особливо в країнах ЄС.
Коефіцієнт конверсії - 33-38%. У нових комерційних садах коефіцієнт досяг 55%, хоча частка цих садів поки незначна, щоб зробити істотний вплив на національні показники.
Основні експортери волоських горіхів в Україні - приватні компанії. Кілька років тому, з метою сприяння різним учасникам ринку волоських горіхів, була створена галузева група - Асоціація виробників горіхів. Об'єднання консультує фермерів на всіх стадіях виробничого циклу і займається просуванням українських волоських горіхів на міжнародні ринки.
Варто зазначити, що запаси волоських горіхів в Україні практично не піддаються обліку. Основні обсяги виробляються дрібними фермерами, які не надають інформацію про врожай. В результаті, якщо волоські горіхи не проходять митний контроль, то вони не відображаються в офіційних галузевих даних.