Спецможливості
Новини

Експерти прогнозують зменшення врожаю зернових на 4,5-10%

27.09.2017
1271
Експерти прогнозують зменшення врожаю зернових на 4,5-10% фото, ілюстрація
Через посушливе літо, урожай зернової групи в поточному році буде меншим ніж в 2016, як мінімум на 10%, що призведе до зниження експорту і можливо до зростання цін на зерно

Через посушливе літо, урожай зернової групи в поточному році буде меншим ніж в 2016, як мінімум на 10%, що призведе до зниження експорту і до зростання цін на зерно. Такі прогнози оприлюднив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич, пише propozitsiya.com за матеріалами golos.ua.

За його словами, на це вплине ряд факторів, один з основних - весняна посуха, яка спостерігалася в центрі України. Ще один - ліквідація пільг по ПДВ, що теж вдарило по економіці і на технологію виробництва зернових культур.

Зниження врожаю призведе до зменшення експорту зерна і зростання цін не нього, додає І. Томич.

За даними експерта з питань аграрної політики Дениса Марчука, незважаючи на збільшення посівних площ під сільськогосподарськими культурами на 152 тис. га урожай зернових в поточному році буде нижчим.

"Раніше збір врожаю прогнозувався на рівні 61 млн т, а в ході польових робіт прогноз був підвищений до 63 млн т. Проте це все одно на 4,5% нижче торішнього", - повідомив він. Внутрішнє споживання зернових і зернобобових культур в цьому році, за словами Д. Марчука, залишиться в межах 4,5-5 млн т.

Скаржаться на низький урожай соняшнику і сої, зокрема, аграрії Черкаської області. Цьогоріч урожай соняшнику в порівнянні з минулим роком, гірший. Урожайність цієї культури склала 2,5 т/га, в 2016-му - 3-3,5 т/га. Урожайність сої в минулому році була 3 т/га, а в цьому - 1,8-2,5 т/га. Зате в регіоні хорошого врожаю чекають від кукурудзи, тому що погодні умови цього року були сприятливі для вирощування цієї культури.

Довідка

Станом на 22 вересня 2017 року Україна зібрали 40 млн т зерна. Збирання зернових культур здійснено на площі 10,1 млн га або 70% до прогнозу, а показник середньої врожайності склав 3,84 т/га (у 2016 році - 3,94 т/га).

Зараз аграрії країни проводять збір врожаю пізніх культур.

Ключові слова: урожай-2017, Иван Томич

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее

1
0