Експерти прогнозують зникнення шоколаду через 40 років
Експерти прогнозують, що какао-рослини зникнуть через 30 років, а ще через 10 років - в світі взагалі може закінчитися шоколад, так як какао-рослини з усіх сил намагаються вижити в більш теплому кліматі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DailyMail.
Дерева можуть рости тільки в межах 20 градусів на північ і південь від екватора - і вони процвітають при певних умовах, таких як висока вологість і рясний дощ. Згідно з даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, підвищення температури всього лише на 2,1 градуса протягом наступних 30 років, викликане глобальним потеплінням, буде наноситися шкоду рослинам і, в свою чергу, світовій шоколадній промисловості.
У міру того, як ртуть піднімається і видавлює більше води з грунту і рослин, вчені вважають малоймовірним, що кількість опадів буде збільшуватися настільки, щоб компенсувати втрату вологи. Це означає, що какао-плантації будуть перенесені на тисячі футів вгору, в гористу місцевість, яка до 2050 року буде ретельно збережена для дикої природи.
Посадові особи в таких країнах, як Кот-д'Івуар і Гана, які виробляють більше половини світового шоколаду, зіткнуться з болючою дилемою щодо того, чи слід підтримувати поставки шоколаду в світі, або зберігати свої вмираючі екосистеми.
У минулому році експерти прогнозували, що світ рухається до «шоколадному дефіциту», оскільки покупці в країнах, що розвиваються, споживають все більше цього «солодкого задоволення». Дослідження під назвою «Руйнування шоколадом» показало, що типовий західний споживач їсть в середньому 286 шоколадних батончиків в рік (в Бельгії ця цифра більша). Для 286 батончиків виробники повинні посадити 10 какао-дерев, щоб зробити какао і масло - головні інгредієнти у виробництві шоколаду. З 1990-х років на ринок какао вийшли понад мільярд людей з Китаю, Індонезії, Індії, Бразилії та колишнього Радянського Союзу. Не дивлячись на збільшений попит, пропозиція не збереглася, а запаси какао, як кажуть, падають.
Дуг Хокінс з лондонської дослідницької фірми Hardman Agribusiness сказав, що виробництво какао знаходиться під тиском, оскільки методи ведення сільського господарства не змінювалися протягом сотень років.
«На відміну від інших дерев’яних культур, які отримали користь з розвитку сучасних, високопродуктивних сортів і методів управління урожаєм для реалізації їх генетичного потенціалу, більше 90 відсотків світового какао-врожаю вирощується дрібними фермерами на натуральних фермах з невдосконаленим посівним матеріалом» - сказав він.
У деяких доповідях йдеться, що какао-виробники в найкращій для цієї діяльності країні світу, Кот-д'Івуарі, для задоволення попиту вдаються до незаконного вирощування в лісах, що охорянються - це те, що пан Хокінс називає «руйнування заради шоколаду».
«Всі показники говорять про те, що ми можемо очікувати дефіцит шоколаду в 100 000 тонн/рік в найближчі кілька років», - підсумував Хокінс.