Спецможливості
Новини

Ефективність зернової логістики в Україні «підриває» неефективна робота елеваторів, – Антон Саболевський

06.10.2018
895
Ефективність зернової логістики в Україні «підриває» неефективна робота елеваторів, – Антон Саболевський фото, ілюстрація

Ефективність системи елеваторів в Україні на 50% нижча, ніж в Канаді, яка виробляє співставні обсяги зернових та у значних обсягах перевозить їх залізничним транспортом. Тому в Україні необхідно здійснювати поступове укрупнення зернових потужностей та зменшити кількість невеликих елеваторів, які працюють із залізницею. Про це заявив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу «Укрзалізниці».

Основною причиною недостатньої ефективності перевезень зернових вантажів залізничним транспортом є відсутність інвестицій учасників ринку виробництва зернової продукції в розвиток логістики. За словами директора із стратегічного розвитку та інвестиційної політики товариства Антона Саболевського, велика кількість малих елеваторів в Україні, які не здатні навантажувати повносоставні поїзди або великі групи вагонів, зменшує ефективність зернової логістики загалом. Відповідно, необхідно здійснювати поступове укрупнення зернових потужностей.

«Для об’єктивного аналізу обрали країну, яка виробляє співставні з Україною обсяги зернових, і велика їх частка перевозиться залізничним транспортом. Для досягнення показників Канади необхідно, щоб такий самий обсяг зерна оброблявся 500 елеваторами. Дані за 2016 рік свідчать, що при виробництві зернових в Україні 65,2 млн тонн і в Канаді 55,3 млн тонн кількість елеваторів в Україні майже удвічі переважала, при цьому середній обсяг переробки зерна на одному елеваторі в Україні на 48% нижчий!», — розповів Антон Саболевський.

За оцінками, для ефективної логістики в Україні необхідно укрупнити понад 200 зернових елеваторів, що зменшить і витрати на транспортування, і прискорить обіг зерновозів. Окрім цього, через формування малих груп вагонів, спричинених низькою переробною здатністю низки елеваторів, створюється дефіцит локомотивів, компанія несе додаткові витрати на пально-мастильні матеріали і роботу локомотивних бригад. Тому «Укрзалізниця» пропонує учасникам зернового ринку переглянути логістику та перейти до поступового укрупнення елеваторів.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0