Спецможливості
Новини

ЄБРР рекомендує вже зараз починати готувати земельну реформу

14.03.2018
965
ЄБРР рекомендує вже зараз починати готувати земельну реформу фото, ілюстрація
ЄБРР рекомендує вже зараз починати готувати земельну реформу

Українцям потрібно дати впевненість в тому, що це їхня земля, тому необхідно вже зараз серйозно зайнятися її підготовкою. Про це сказав керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж в інтерв'ю виданню Главком, пише propozitsiya.com.

Також, на його думку, необхідно забезпечити належний розвиток фінансових інструментів для сільського господарства, тому що сьогодні їх не вистачає.

«Це дві необхідні складові - належний ринок землі і відповідні фінансові інструменти. Я думаю, що найкращий шлях зменшити страх - це почати з пілотних проектів. І чому б не почати з продажу хоча б частини державних земель?» - сказав Маліж.

Він зазначив, що в Україні сьогодні 10 млн га землі, і по більшій частині з цієї землі люди не отримують належної плати, так як ці гроші йдуть в інше місце.

«Хтось скаже, що тільки 20% цих земель належним чином зареєстровані в кадастрі. Але 20% від 10 млн га - це 2 млн га. Почніть створювати ринок з цього. А далі частина цих грошей можна буде використовувати для належної реєстрації інших 8 млн га. В процесі цього ви встановите ринкову ціну, зменшите корупцію, підвищите продуктивність сільського господарства. Почнемо з того, що люди побачать, як це працює. І ніхто тоді не буде зазіхати на приватну власність», - пояснює Маліж.

Він також вважає, що для цього потрібно встановити спеціальні правила. Наприклад, необхідно, щоб землі сільгосппризначення залишалися в сільському господарстві, а не використовувалися для спекуляцій (будівництва або ін. призначення). Це важливіше, ніж питання громадянства інвестора або країни походження, відзначає експерт.

«Політичне вікно можливостей коли-небудь відкриється, але якщо ви не будете готові, необхідно буде найняти консультантів - а це 6 місяців. Потім - розробити техніко-економічне обґрунтування, а це ще 6 місяців. Потім - витратити ще півроку на прийняття необхідного закону, а потім вже і вибори, і ми знову нічого не зможемо робити! Так чому б не підготуватися заздалегідь? Ця робота вже ведеться, тому давайте її продовжувати, а почати варто з державної землі », - резюмував Маліж.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0