Спецможливості
Новини

Диверсифікація співпраці України з ЄС в АПК відкриває нові ніші для експорту

30.01.2018
1215
Диверсифікація співпраці України з ЄС в АПК відкриває нові ніші для експорту фото, ілюстрація
Заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк

Освоєння нових напрямків співпраці України в сфері АПК з країнами ЄС призведе не тільки до збільшення обсягів експорту аграрної та харчової продукції, але і до розширення його асортименту. Таку думку висловив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, пише propozitsiya.com з посиланням на Капітал.
У 2017 році в порівнянні з 2016 роком експорт аграрної та харчової продукції в ЄС зріс на 16,3 %. Найбільшим попитом на зовнішніх ринках користуються українські зернові, насіння олійних культур і рослинні масла.
Однак, участь керівництва Міністерства аграрної політики і продовольства в Глобальному форумі з продовольства і сільського господарства, який проходив у Берліні, дозволило ще більше розширити торговельні зв'язки з країнами ЄС. Так, Програму двостороннього співробітництва між Україною та Латвійською Республікою в сфері АПК на 2018-2019 роки, підписана міністром землеробства Латвії Янісом Дуклавсом, визначила основні напрями взаємодії країн. Сюди входять розвиток співробітництво між регіонами, проведення та обмін науковими дослідженнями, розвиток сільських територій і зелений туризм. А естонські колеги запропонували свої консультації з питань малого фермерства та цифрової економіки.
Таким чином, нові домовленості з країнами Балтії в сфері АПК сприяють диверсифікації співробітництва України з ЄС та розширення асортименту експорту аграрної продукції.

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0