Спецможливості
Новини

Дикі сорти можуть врятувати нут від зникнення

16.02.2018
1389
Дикі сорти можуть врятувати нут від зникнення фото, ілюстрація
Дикі сорти можуть врятувати нут від зникнення

Нут є живильним, універсальним і дієтичним продуктом для мільйонів людей від Південної Азії до Ефіопії. Але вчені попереджають, що під впливом більш високих температур, посухи і шкідників, нут знаходиться під загрозою зникнення. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Ключем до порятунку нуту можуть бути дикі сорти, виявлені тільки в південно-східній Туреччині поблизу кордону з Сирією, де не вщухає війна.

За словами вчених, на відміну від домашніх культур, які отримують спеціалізовану допомогу у вигляді добрив і пестицидів, їх дикі родичі можуть адаптуватися до мінливих умов.

«Це може зайняти близько п'яти років, перш ніж вони (дикі сорти - ред.) опиняться в руках фермера з Ефіопії», - сказав Ерік Дж. Б. фон Веттберг, генетик з Університету Вермонта.

Веттберг також пояснив, що кожна п'ята людина в усьому світі залежить від бобових, таких як нут, тому що вони є для багатьох основним джерелом білка.

Він закликав до кращого захисту та збереження диких сортів сільськогосподарських культур з характеристиками, які дозволяють їм виживати і процвітати при кліматичних змінах.

«Вони (дикі культури) можуть бути нашою найпотужнішою зброєю проти зміни клімату», - сказав Чікель Мба, генетик з Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).

«Вони незамінні», - сказав він по телефону, додавши, що нут має життєво важливе значення для харчування в багатьох країнах, що розвиваються.

Дослідники працювали з Міжнародним науково-дослідним інститутом сільськогосподарських культур для напів-посушливих тропіків (ICRISAT, індійський сільськогосподарський дослідний орган), щоб гарантувати вихід на ринок стійких насінь нуту в момент, коли вони будуть доступні.

<

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее