Двадцята річниця з початку випуску тракторів CLAAS
Двадцять років тому, 23 лютого 2003 року, Гельмут Клаас підписав угоду про придбання контрольного пакету акцій компанії Renault Agriculture, тракторного підрозділу Групи Renault. Відтоді компанія CLAAS поступово зміцнила свої позиції на міжнародній арені як повноцінний системний постачальник та інвестувала в інновації, що підвищують ефективність і продуктивність, а також у сучасні виробничі процеси.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз CLAAS.
З 2003 року CLAAS перетворилася з компанії, що спеціалізується на виробництві збиральної техніки, на повноцінного постачальника систем, додавши до свого асортименту стандартні та спеціалізовані трактори, які гармонійно доповнюють флагмана XERION, що виробляється в Гарзевінкелі.
Наприкінці 2003 року компанія CLAAS розпочала розробку великого трактора AXION 800, який вже через три роки з’явився в її асортименті. Це стало першим кроком у послідовній заміні портфелю продуктів з Ле-Мана: з часом CELTIS, ARES і ATLES були перейменовані в ARION і AXION, які відкрили нову еру.
Визначальні для галузі інновації
Нові трактори ARION і AXION відкрили шлях до численних інновацій, які стали визначальними для галузі: великий термінал CEBIS з висококонтрастним дисплеєм для AXION, а згодом і для серій ARION 500 і 600; кабіна PANORAMIC для ARION 400; AXION TERRA TRAC, перший напівгусеничний трактор з повною підвіскою; система TELEMATICS для управління автопарком і CEMOS, провідна на ринку самонавчальна діалогова система допомоги оператору та оптимізації процесів для ARION і AXION CMATIC.
Трактори компанії CLAAS з Ле-Мана також били рекорди: 2013 року AXION 950 (416 к.с.) було визнано найпотужнішим стандартним трактором у світі з рекордною тяговою потужністю 242 кВт за результатами випробування, що було проведено випробувальним центром DLG на запит журналу про сільськогосподарську техніку Profi. Під час тесту DLG PowerMix цей трактор випередив середній показник усіх інших тракторів на 15,6 %, при цьому витрати палива становили всього 249 г/кВт-год.
За цими й іншими успіхами стоїть команда розробників, які працюють на підприємствах CLAAS по всьому світу та переслідують основну мету — створення найефективніших і найпродуктивніших тракторів для фермерів і підрядників із різних країн світу. Експертні знання та досвід CLAAS Industrietechnik (м. Падерборн) щодо гусеничних тракторів TERRA TRAC, системи CEMOS та інтелектуальних систем управління технологічними процесами поєднуються з експертними знаннями й досвідом CLAAS E-SYSTEMS (м. Діссен) щодо електроніки та можливостями розробки стандартних тракторів у Велізі. Разом вони вже досліджують і розробляють наступне покоління тракторів із Ле-Мана.
Понад 80 мільйонів євро на високотехнологічне виробництво та сучасний випробувальний центр
Дослідження та розробки — не єдиний напрямок інвестицій: компанія CLAAS також впроваджує найсучасніші виробничі процеси та ергономічні робочі місця. З 2003 року було реалізовано проєктів модернізації на суму понад 80 мільйонів євро. Найбільшим і найважливішим із них став запуск наприкінці 2020 року ініціативи CLAAS Forth, завдяки якій виробництво було виведено на новий рівень.
Завод у Ле-Мані, де впроваджуються транспортні системи без водія (відомі як автономні керовані транспортні засоби або АКТЗ) та штучний інтелект (ШІ) в логістиці, тепер вважається одним із найсучасніших у світі. Нещодавно у Ле-Мані також відкрився новий центр для відвідувачів, створений за зразком Технопарку в Гарзевінкелі.
200 000 тракторів з Ле-Мана вже в осяжному майбутньому
Навесні 2019 року завод у Ле-Мані випустив 150 000-й стандартний трактор компанії CLAAS, а в ювілейний 20-й рік очікується досягнення позначки в 200 000 одиниць. Сьогодні CLAAS Tractor в Ле-Мані виробляє понад 60 різних моделей потужністю від 75 до 445 к.с., від простих тракторів для ринків із менш суворими стандартами щодо викидів, таких як Туркменістан або Африка, до високопродуктивного ARION 400 переважно для європейського ринку і високотехнологічного великого трактора AXION 900 TERRA TRAC для світового ринку. Сьогодні завод у Ле-Мані експортує трактори до 80 країн світу, включно з Північною Америкою (з 2019 року).