Спецможливості
Технології

Досвід виробників: Гроділ Ультра — оптимальний вибір для захисту пивоварного ячменю

05.06.2008
2900
Досвід виробників: Гроділ Ультра — оптимальний вибір для захисту пивоварного ячменю фото, ілюстрація
З кожним роком виробництво пива в Україні збільшується, відповідаючи на стрімкий ріст його споживання населенням. У продажу з’являються все нові й нові торгові марки пива різних виробників. Не секрет, що для виробництва якісного пива потрібен солод, який має задовольняти багатьом технологічним критеріям якості. Такий солод можна отримати лише із здорового виповненого зерна ячменю пивоварних сортів.

Тому виробники солоду надають великого значення насамперед забезпеченості високоякісним зерном ячменю. Вони співпрацюють із сільгоспвиробниками, які мають можливість отримати високий урожай якісного зерна потрібних сортів. Такий відомий в Україні виробник солоду, як компанія “Мальтюроп Україна”, укладає із сільгоспвиробниками угоди на вирощування пивоварного ячменю. До зерна майбутнього врожаю ставиться багато вимог. Це й справедливо, адже отримати солод потрібної якості можна лише із зерна виповненого, високої натури, з вмістом білка не більше 11,5%, не пошкодженого шкідниками або хворобами, з високими схожістю та енергією проростання. Таке зерно можна отримати тільки за оптимального виконання всіх технологічних операцій з вирощування ячменю, починаючи з удобрення і завершуючи збиранням урожаю.


Дуже важливе місце у технології вирощування цієї культури відведено захисту посівів від бур’янів, шкідників та хвороб. Особливу увагу слід приділяти захисту від бур’янів, бо вони створюють серйозну конкуренцію рослинам ячменю, і в результаті це призводить до значного зниження урожайності та погіршення технологічних показників зерна. Щоб утримувати посіви пивоварного ячменю в чистому стані, треба застосовувати гербіциди. З одного боку, для потреб сільгоспвиробника нині на ринку пропонують велику кількість різноманітних гербіцидів. З іншого боку, ячмінь — дуже чутлива до дії гербіцидів культура, і більшість їх, знищуючи бур’яни, водночас пригнічують ріст і розвиток ячменю. Отже, не рекомендується обробляти посіви гербіцидами до настання повного кущіння ячменю. Тому більшість гербіцидів зареєстрована і рекомендується до застосування з нормами, значно нижчими, ніж для обробки пшеницї. Особливо, коли рослини ячменю перебувають у стресовому стані внаслідок низьких температур або, навпаки, — спеки та посухи, що часто трапляється, фітотоксичність може проявитись наочно. А в країнах Західної Європи виробники взагалі відмовились від застосування на пивоварному ячмені гербіцидів, до складу яких входять діючі речовини групи 2,4-Д, бо дуже часто в аналізах зерна врожаю з посівів, де застосовували такі гербіциди, виявляли залишки цих гербіцидів і, як наслідок, усю партію такого зерна визнають непридатним для пивоваріння, тобто вибраковують.


Останнім часом на ринку з’явились препарати, які не мають такого негативного впливу на рослини ячменю. Одним з таких препаратів є гербіцид Гроділ Ультра компанії “Байєр КропСайєнс”. Уже майже п’ять років цей гербіцид застосовують для захисту пивоварного ячменю у більшості господарств, які вирощують ячмінь для компанії “Мальтюроп Україна”. Ним захищають від бур’янів усі ячмінні поля господарства, які входять до складу асоціації “Нива Оболоні” — сировинної бази пивзаводу “Оболонь”. Крім того, що Гроділ Ультра, 18,75% в.г., є селективним до ячменю, це єдиний гербіцид із застосовуваних на зернових культурах, який має у своєму складі антидот мефенпіретил, який швидко розкладає діючі речовини гербіциду в рослинах ячменю, залишаючись інертним у рослинах бур’янів. До того ж, цього антидоту в препараті вдесятеро більше, ніж діючої речовини — йодсульфуронметилу. Завдяки цьому Гроділ Ультра, на відміну від інших гербіцидів, не справляє негативного впливу на рослини ячменю і застосовується на ячмені в такій самій нормі, що і на пшениці, — 150–200 г/га.
Гроділ Ультра — високоефективний проти широкого спектра дводольних бур’янів, у тому числі проти осотів, які часто зустрічаються у посівах ячменю. До того ж, він справляє побічну дію і на такі злакові бур’яни, як мітлиця польова та вівсюг. Гроділ Ультра відзначається широким періодом застосування — від фази кущіння ячменю до стадії появи прапорцевого листка. Дуже цінною рисою цього гербіциду є наявність додаткової грунтової дії проти бур’янів. Завдяки їй неможлива поява другої хвилі бур’янів, а посіви після застосування Гроділу Ультра залишаються чистими аж до збирання врожаю.


Досвід застосування Гроділу Ультра виробниками пивоварного ячменю для компанії “Мальтюроп Україна” та господарствами асоціації “Нива Оболоні”, а також результати спеціальних досліджень, проведених у Франції для перевірки впливу цього препарату на технологічні показники зерна ячменю та солоду, показують, що Гроділ Ультра покращує деякі з цих показників, які є важливими у пивоварінні, наприклад, такі як процент зерен розміром понад  2,5 мм та екстрактивність солоду. На решту важливих показників солоду, такі як в’язкість, процент розчинних білків, кількість розчинних білків, кількість альфа-амілази та бета-глютенінів тощо, Гроділ Ультра не виявляє негативного впливу.
Беручи до уваги досвід використання гербіциду Гроділ Ультра виробниками пивоварного ячменю, можна сказати, що Гроділ Ультра є оптимальним вибором у системі захисту пивоварного ячменю від бур’янів.


А. Карпець,
канд. біол. наук

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0