Довгострокова оренда землі вигідніша власникам земельного капіталу
Довгострокова оренда землі може бути для власників земельного капіталу вигіднішою. Таку думку висловив відомий європейський аграрний експерт Жан-Жак Ерве, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.
Він підкреслив, що не проти ринку землі, проте бачить, що довгострокова оренда землі може бути для власників земельного капіталу вигіднішою. "В цьому я переконуюсь, відвідуючи, наприклад, аграрні конференції, та спілкуючись із людьми з різних європейських країн", - додає експерт.
За словами Ж.-Ж. Ерве, наприклад, у Великобританії діє система передавання землі у спадок, проте є чимало людей, які зрозуміли, що сільським господарством займатися не хочуть і, тому передали свої землі у довгострокову оренду фермерам. Існують підприємства, які зовсім не мають своєї землі, проте успішно працюють на таких землях, оплачуючи за них орендну плату.
У Франції така ж сама ситуація - половину земель фермери купують, половину – орендують.
"Я не думаю, що аграрій, який живе за сотні кілометрів від Києва і працює на 20 га землі зможе розширити свій земельний банк, за рахунок купівлі угідь. Мало кому це буде по кишені", - додав аграрний експерт.
Він зазначив, що ситуація згодом може зміниться. Тому земельна реформа в Україні повинна проходити виваженими кроками. І довгострокова оренда - один із таких кроків. Також обов’язково потрібно ідентифікувати усі паї: щоб те, що вказано на папері співпадало з тим, що власник земельної ділянки має насправді.