Спецможливості
Новини

Для швидкого запуску українські заводи підвищують ціни на соняшник

05.09.2018
1434
Для швидкого запуску українські заводи підвищують ціни на соняшник фото, ілюстрація

Україна є найбільшим виробником соняшнику. Показник світового експорту соняшникової олії перевищує 50% (попит надають понад 100 країн). Урожай соняшнику встановлює нові й нові рекорди. Зростають темпи виробництва, а також експорту. Аналіз динаміки переробки українського соняшнику характеризується високими відмітками, пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Ціна на соняшник в Україні залежить від безлічі факторів: врожаю вітчизняних сільгоспвиробників, кліматичних умов, стабільності валюти, конкуруючих пропозицій насіння, швидкості виходу на ринок.

Динаміка українського ринку соняшнику залежить від ряду факторів: маржі переробки в країнах ЄС і конкуренції між маслами. Щоб ціни на соняшник в Україні були максимально вигідними, фермерами проводиться ретельний моніторинг даних, аналіз динаміки внутрішньої переробки та експорту в Україні, цінових стрибків, сезонних цінових коливань. Виробники, а також переробники соняшнику змушені ретельно відстежувати тенденції світового ринку для оцінки оптимальних методів реалізації продукту.

За даними ІА «АПК-Інформ», ціни попиту на насіння соняшнику врожаю 2018 року в Україні на поточному тижні продовжують рости на тлі високого попиту олійних підприємств для того, щоб залучити великі партії сировини високої якості і швидше провести запуск заводів. Завдання фермерів і аграріїв - вирощувати темпи реалізації продукції, а також збільшувати наявні оборотні кошти. Також однією з причин виступає валютний фактор.

Як відомо, головними перевагами переробних маслозаводів є варіативність обсягів переробки, високий рівень автоматизації і технологічного оснащення, можливість працювати з різними культурами, а також короткий логістичний маршрут доставки сировини.

 Відзначимо, Україна утримує світове лідерство серед експортерів соняшникової олії. За 2016/2017 МР українські підприємства експортували 5,84 млн т соняшникової олії, що на 30,4% більше, ніж за попередній МР.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0