Спецможливості
Новини

Гроші з приємним ароматом: Україна заробляє мільйони доларів на експорті коріандру

29.10.2019
820
Гроші з приємним ароматом: Україна заробляє мільйони доларів на експорті коріандру фото, ілюстрація

Експорт Україною недробленого та меленого коріандру за підсумками 2018 року склав 8,4 тисяч тон. Такий результат дозволив нашій країні зайняти 6-е місце в світовому рейтингу країн-експортерів цього продукту. Про це повідомили в прес-службі Української асоціації аграрного експорту (УААЕ). Наша країна займає 6-е місце в світовому рейтингу країн-експортерів даної спеції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Крім України, в ТОП-10 експортерів недробленого та меленого коріандру в минулому році увійшли Індія (37 тисяч тон), Італія (14 тисяч тон), Іран (14 тисяч тон), Болгарія (14 тисяч тон), Сирія (7 тисяч тон), Аргентина (7 тисяч тон), Марокко (6 тисяч тон) та Канада (3 тисяч тон).

За січень-червень 2019 року вітчизняний експорт недробленого та меленого коріандру дорівнює 3,9 тисяч тон, що на 0,5 тисяч тон менше, ніж за такий же період 2018 року. Виручка від його збуту - 1,9 млн доларів.

Найбільші обсяги закупівель з Україні зробили Індонезія (1,5 тисячі тон на суму 0,6 млн доларів), Німеччина (0,2 тисяч тон на суму 0,3 млн доларів), Індія (0,5 тисяч тон вартістю 0,2 млн доларів) та Нідерланди (0,2 тисяч тон вартістю 0,1 млн доларів).

До інформації: Україна в 2019 році зібрала 1500 тон маку, тоді як в 2018 році - 3000 тон. Зменшення посівних площ під маком - результат неврегульованого законодавства. Тому сьогодні замість 50-60 господарств його вирощують тільки чотири.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого

1
0