Спецможливості
Новини

Дефіцит потужностей для зберігання зерна становить 30 млн т

31.10.2017
1794
Дефіцит потужностей для зберігання зерна становить 30 млн т фото, ілюстрація
За перше півріччя цього року в експлуатацію було здано зерносховищ на 1,02 т одноразового зберігання

Дефіцит потужностей для зберігання зерна експерти ринку оцінюють на рівні 30 млн т. Загальний обсяг введених в експлуатацію в 2016 році зерносховищ, за інформацією агентства «АПК-Інформ», склав 1,31 млн т, а сукупні потужності зі зберігання за підсумками року досягли 49,4 т.

За перше півріччя цього року в експлуатацію було здано зерносховищ на 1,02 т одноразового зберігання. Це без урахування зерноочисних і зерносушильних пунктів, пише propozitsiya.com за матеріалами ukranews.com.

Зараз агровиробники активно будують нові об'єкти та нарощують потужності вже наявних сховищ. За оцінками компанії KMZ Industries, обсяг ринку в 2016 році в грошовому вираженні перевищив 3 млрд грн, і тенденція його зростання збережеться протягом наступних 3-5 років.

У минулому році валовий збір врожаю досяг рекордних 66 млн т. Це на 5,9 т більше, ніж в попередньому році. Разом з урожаєм зросла і потреба українських агровиробників у будівництві зерносховищ та елеваторів.

Як відзначають експерти, в Україні спостерігається скорочення будівництва великих спеціалізованих елеваторів, проте активно розвивається сегмент дрібних і середніх зерносховищ.

Згідно з рейтингом Landlord, до трійки провідних вітчизняних операторів елеваторного ринку за обсягом побудованих в Україні потужностей зі зберігання за три роки - з 2014-го по 2016 рік, увійшли «KMZ Industries», «Лубнимаш» і «Зернова столиця».

Ключові слова: зернохранилища, зерно

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0