Спецможливості
Новини

Цьогорічна весна була сприятливою для озимини, – НААН

01.05.2023
643
Цьогорічна весна була сприятливою для озимини, – НААН фото, ілюстрація

У цілому більша частина цьогорічного весняного періоду для озимих зернових культур в Україні, якщо брати до уваги гідротермічний режим, видалася доволі сприятливою, що пояснюється раннім відновленням рослинами весняної вегетації, поступовим підвищенням температурних показників, достатніми запасами вологи в ґрунті, йдеться у квітневому огляді фахівців НААН України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Особливо придатними такі погодні умови виявилися для посівів озимини пізніх та надпізніх строків сівби, тобто тих, які висівалися впродовж другої половини жовтня та першої половини листопада, в результаті чого рослини розпочинали зимівлю в нерозкущеному стані або ж утворили сходи лише на початку січня, коли відбулося чергове підвищення температурних показників», – уточнюють вчені.

Також повідомляється, на завершення квітня рослини озимих зернових культур рекомендованих строків сівби знаходилися у фазі виходу в трубку, яка є надзвичайно важливою у формуванні подальшої продуктивності рослин, які потребують у цей час максимальної уваги щодо забезпечення поживними речовинами, вологою та тепловими ресурсами.

«Враховуючи, що у квітні на тлі помірної температури повітря, як і в попередні два роки, опадів випало більше середньобагаторічної норми, українські аграрії, вірогідно, зможуть отримати достатньо вагомий урожай озимої пшениці. Принаймні це буде стосуватися тих господарств, де частка завідомо низькопродуктивної озимини надпізніх строків сівби є незначною або взагалі відсутня», – вважають фахівці.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0