Спецможливості
Новини

Ціни на каву знову зростають через проблеми з постачанням

16:00 • Сьогодні
4
Ціни на каву знову зростають через проблеми з постачанням фото, ілюстрація
Ф'ючерси на каву зросли на 4,8% до $2.718 за фунт у Нью-Йорку — це найвищий показник з 2011 року. Від початку року ціни на арабіку зросли приблизно на 40%, оскільки дефіцит дешевшої робусти підштовхнув попит на дорожчий сорт.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.
 
Причиною подорожчання є погодні умови в Бразилії — головному виробнику кави. Через спеку і посуху, які негативно вплинули на врожай, прогнози щодо виробництва на 2024-2025 роки погіршились. Керівник досліджень ED&F Man Кона Хак зазначила: «Усе залежить від погоди», вказуючи на посуху в основних кавових регіонах Бразилії та відсутність прогнозів на дощ найближчим часом.
 
Фахівці також почали турбуватися про наступний сезон. Як повідомляє аналітик Rabobank Карлос Мера, Бразилію охопила найгірша посуха за останні десятиліття, що ставить під загрозу врожай арабіки 2025/2026.
«Потенціал майбутнього врожаю арабіки буквально висить на волосині», — сказав він, додавши, що кількість опадів у регіонах вирощування була нижчою за норму з квітня.
Цю проблему посилюють перебої з портовою логістикою в багатьох країнах, дефіцит контейнерів і слабкі врожаї у В’єтнамі.
 
Ціни на робусту також зростали протягом тижня, підскочивши на 4,2% у понеділок.
 
Зростання цін на каву вже відчутне по всьому ланцюгу постачання. Наприклад, компанія JM Smucker Co., відома своїми брендами Folgers та Café Bustelo, влітку підвищила ціни, а на жовтень анонсувала нові подорожчання. Також мережа Pret A Manger у Великобританії скасувала свою кавову підписку, яка дозволяла клієнтам отримувати до п’яти напоїв на день.
 
Зростання цін на каву сприяє інфляції на ринку напоїв. Крім кави, дорожчають також апельсиновий сік і продукти з какао, однак ціни на основні продукти харчування, такі як зернові, залишаються стабільними, що допомагає стримувати загальну продовольчу інфляцію.

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее

1
0