Спецможливості
Новини

Ціни на цибулю знижуються як в Україні, так і в ЄС

26.02.2024
414
Ціни на цибулю знижуються як в Україні, так і в ЄС фото, ілюстрація

За інформацією аналітиків, ціни на цибулю минулого тижня в Східній Європі, несподівано для багатьох, продемонстрували негативну динаміку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ціни впали приблизно на 10% на цибулю хорошої якості, і більш істотно на цибулю з нижчою якістю. Тиск на ціни цибулі відчувався і на ринку Молдови, але там, поки що, цінову планку вдалося утримати. А ось у Польщі цибуля подешевшала за тиждень вперше у 2024 році. Зниження середніх цін склало близько 4-6%. Наразі ціни на цибулю в Польщі залишаються найвищими, а в Україні – найнижчими поміж країн регіону.

За словами учасників ринку, на ринок Польщі продовжує надходити цибуля з країн Центральної Азії, насамперед з Узбекистану, який стимулює експорт продукції, надаючи часткову бюджетну компенсацію за транспорт. Цікаво, що оптові ціни на цибулю в Узбекистані за підсумками тижня залишилися без істотних змін, хоча трейдерам вдається закуповувати продукцію у фермерів значно дешевше, ніж раніше.

Інша причина – це збільшення відвантажень цибулі з України на ринки інших країн ЄС. Якщо роком раніше Україна була великим покупцем цибулі в ЄС, то зараз перетворилася на одного з головних постачальників, всього за один рік відновивши зруйноване російськими агресорами овочівництво.

Проте, не виключено, що зниження цін на цибулю в Східній Європі є тимчасовим, оскільки й в Україні, і в Польщі та навіть у Нідерландах, є проблеми з якістю цибулі. Тому фермери, які змушені розпродавати продукцію, йдуть на зниження ціни. Однак у міру зниження запасів якісної продукції в сховищах, ціни на цибулю можуть знову підвищитися.

А ось перспективи цін на цибулю в Центральній Азії не настільки оптимістичні, тому що збирання нового врожаю почнеться там уже за місяць, і цей урожай теж, за попередніми оцінками, може виявитися рекордним.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0