Ціль «Нуль голоду»: світ відстає на 15 років
Згідно з останньою доповіддю про стан продовольчої безпеки та харчування (SOFI), опублікованою Організацією Об'єднаних Націй, у 2023 році приблизно 733 мільйони людей відчували голод, що відповідає одній з 11 осіб у світі та одній з п'яти осіб в Африці.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fao.
Щорічна доповідь, випущена цього року у зв'язку з міністерською зустріччю G20 «Глобальний альянс проти голоду і злиднів», попереджає, що світ значно відстає від графіка досягнення Цілі сталого розвитку (ЦСР) «Нуль голоду» до 2030 року. Згідно з доповіддю, світ відстає на 15 років, а рівень недоїдання можна порівняти з 2008-2009 роками.
Незважаючи на прогрес у деяких галузях, як-от уповільнення зростання і грудне вигодовування, значна кількість людей, як і раніше, стикається з проблемою відсутності продовольчої безпеки і недоїдання. Рівень голоду залишається високим в усьому світі вже три роки поспіль, і у 2023 році недоїдали від 713 до 757 мільйонів осіб, що приблизно на 152 мільйони більше, ніж у 2019 році, виходячи із середніх показників (733 мільйони).
Частка людей, які стикаються з голодом, продовжує зростати в Африці (20,4%) і стабілізується в Азії (8,1%), але залишається серйозною проблемою, оскільки в цьому регіоні проживає більше половини людей, що стикаються з голодом у всьому світі, а в Латинській Америці спостерігається прогрес (6,2%). У період із 2022 до 2023 року рівень голоду збільшився в більшості субрегіонів Західної Азії, Карибського басейну та Африки.
Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (МФСР), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітня продовольча програма (ВПП) і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджають, що за збереження нинішніх тенденцій у 2030 році близько 582 мільйонів людей хронічно недоїдатимуть, половина з них – в Африці. Цей прогноз дуже схожий на рівень 2015 року, коли було ухвалено Цілі сталого розвитку, і свідчить про тривожну стагнацію.