Спецвозможности
Новости

Чотири кроки для збільшення експорту агропродукції залізницею

22.06.2022
258
Чотири кроки для збільшення експорту агропродукції залізницею фото, иллюстрация

Всеукраїнська Аграрна Рада разом з іншими провідними аграрними асоціаціями України звернулась до міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та міністра інфраструктури Олександра Кубракова із пропозиціями щодо збільшення експортних можливостей перевезення аграрної продукції залізничним шляхом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

1. Збільшення частки зерна, насіння олійних культур та продуктів їх переробки у експорті залізницею.

Аграрні асоціації пропонують спочатку встановити обов’язкову норму по кількості вивезення на експорт відповідних вантажів по переходу Ізов, який має широку колію до Польщі. На першому етапі пропонується встановити норму на експорт не менше 30 % від місячних обсягів здачі попереднього місяця. Це дозволить по даному переходу збільшити експорт вдвічі з 2 135 вагонів до 4 648 вагонів.

2. Встановлення на період дії військового стану пріоритезації вантажів зі значною доданою вартістю.

Ця пропозиція продиктована необхідністю залученням для держави більшої валютної виручки, зокрема і доходу. Експерти аграрних асоціацій вказують на те, що ефект для економіки при вивезенні 10 тис. тонн олії є рівноцінним ефекту вивезенню 35 тис. тонн пшениці. Дохід та валютні надходження однакові, а ось задіяних вагонів менше.

3. Збільшення кількості вагонів вузької колії, що залучені до перевезень зерна, зокрема в Польщі.

Аграрні асоціації наголошують, що зараз на залізниці склалась ситуація, коли велика частина напіввагонів із вузькою колією залучені до перевезення руди. Тоді як українське зерно продовжує перебувати на складах всередині країни. Тому великі залізничні перевізники мають перерозподілити частину напіввагонів під перевезення зерна, насіння олійних культур та продуктів їх переробки.

4. Відміни конвенційних заборон, що надають преференції вагонам Укрзалізниці.

Станом на 15.06.2022 діють дві конвенційні заборони щодо прийняття до перевезення приватних вагонів з перестановкою на колію 1435мм у напрямку Румунії. Натомість вагони УЗ приймаються до таких перевезень. Тому очевидним є факт, що УЗ встановила відповідні преференції для своїх вагонів, які потрібно скасувати, а перестановку вагонів здійснювати у відповідності до черг, які сформовані як з приватних вагонів, так і з вагонів УЗ.

Интервью
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Уже несколько лет в Украине приобретает популярность стрип-тилл, полосная технология обработки почвы, и польская компания Agro-Land - один из ее «первопроходцев» у себя на родине и активный
Георгий Гелетуха, председатель правления Биоэнергетической ассоциации Украины
Идея сжигать в котлах ТЭЦ солому еще в 80-х показалась бы смешной. Однако сейчас ученые видят не только возможность заменить ею, кукурузой и подсолнечником две трети газа, но и доказывают, что тепло

1
0