Спецможливості
Новини

Чому до наслідків зміни клімату потрібно готуватися вже зараз?

07.08.2020
721
Чому до наслідків зміни клімату потрібно готуватися вже зараз? фото, ілюстрація

Спочатку зима без снігу, потім пожежі в лісах, а нещодавно повені на Західній Україні. Однією з причин всіх цих негараздів стала зміна клімату. Навіть якщо завтра світ припинить викидати парникові гази, температура підвищиться щонайменше на 0,5°С протягом наступних двох століть. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rubryka.com.

Причиною цього є те, що вже накопичений СО2 в атмосфері продовжить нагрівати планету. А через танення вічної мерзлоти в атмосферу вивільниться ще більше вуглецю. Вічна мерзлота законсервувала 1,8 трильйони тонн вуглекислого газу, це вдвічі більше, ніж зараз містить атмосфера. Саме тому частота та інтенсивність кліматичних аномалій — повеней, посух, хвиль спеки, смерчів, граду — все одно будуть зростати.

Для скорочення викидів парникових газів, що спричиняють зміну клімату, необхідно переходити на відновлювані джерела енергії, розвивати більш екологічний транспорт, сільське господарство та промисловість. 

Але, крім цього, необхідно ще й адаптуватися до наявних та потенційних наслідків, яких, можливо, вже не можна буде уникнути.

Адаптація до зміни клімату — це пристосування до фактичних або очікуваних кліматичних впливів чи їхніх наслідків. Щоб адаптувати міста до зміни клімату, можна створити більшу кількість зелених зон, системи попередження про надзвичайні ситуації, покращити каналізаційні системи і ще багато іншого. 

Шляхи адаптації є дуже різні і залежать від вразливості громади. Наприклад, у Лондоні Олімпійський парк імені королеви Єлизавети має інтегроване сховище для води. За час існування його вже 9 разів тимчасово затоплювали, захищаючи цим навколишні будинки від повеней. 

Країни та міста, які почнуть адаптуватися вже зараз, отримають від цього не тільки краще середовище для життя, а й економічні вигоди. Пораховано, якщо світ у найближче десятиліття витратить 1,8 трильйона доларів на заходи з адаптації до зміни клімату, то в результаті заощадить приблизно 7,1 трильйона доларів на ліквідацію наслідків природних катастроф.

З кожним роком жителі міст все більше відчувають наслідки зміни клімату — тепловий стрес, підтоплення, стихійні явища, зменшення кількості та погіршення якості питної води, порушення нормального функціонування енергетичних систем міста через зміну клімату.

Цього літа ми могли відчути, що більш звичними стають спекотні дні влітку або ж різкі перепади температури. Також, через сильні зливи, в Києві були затоплені входи в метро та під'їзди. Оскільки глобальна температура продовжує збільшуватись, а політика не змінюється, то подібні явища будуть траплятись в Україні все частіше. Тому вже зараз потрібно забезпечити адаптацію до подібних природних явищ.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0