Спецможливості
Новини

Черкаський «Азот» перевищив довоєнний рівень виробництва добрив

23.03.2023
443
Черкаський «Азот» перевищив довоєнний рівень виробництва добрив фото, ілюстрація

У січні-лютому 2023 року Черкаський «Азот», що входить до азотного холдингу OSTCHEM, виготовив 235 тис. тонн мінеральних добрив. Це на 23% більше, ніж у січні-лютому минулого року, коли було випущено 191,7 тис. тонн мінеральних добрив. У лютому 2023 року обсяги виробництва становили 123,7 тис. тонн продукції на місяць – це максимальний показник із початку повномасштабної війни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на groupdf.com.

Ключовим продуктом, за рахунок якого підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва у січні-лютому 2023 року, став карбамід. Обсяги виробництва карбаміду за 2 місяці зросли на 196% із 22,8 тис. тонн у 2022 році до 67,4 тис. тонн. Також майже на 10% зросли обсяги виробництва КАС із 50,9 до 56,2 тис. тонн. Обсяги виробництва аміачної селітри залишилися на тому ж рівні (-2%) – 102,2 тис. тонн.

«Цього року через військові ризики аграрії до останнього моменту відкладали ухвалення рішення про купівлю мінеральних добрив, був значний відкладений попит. Як результат, у січні – лютому попит на нашу продукцію суттєво зріс. Логічно, що підприємство збільшило завантаження потужностей до 70-75%. У березні ми не знижуємо завантаження, оскільки аграрії продовжують активно купувати добрива. Багато хто досі не сформував запасів, достатніх для проведення весняної посівної», – розповів Віталій СКЛЯРОВ, Голова Правління Черкаський «Азот».

Віталій Скляров підкреслив, що Черкаський «Азот» у березні та квітні продовжить працювати на 70-80% своєї потужності «допоки зберігатиметься підвищений попит з боку аграріїв». За його словами, сьогодні на підприємстві працюють усі базові цехи з виробництва добрив – цех аміаку, аміачної кислоти, аміачної селітри, карбаміду та КАС.

«Каталізатором різкого збільшення попиту в 2023 році стало зниження відпускних цін на мінеральні добрива в «гарячий» сезон, що вдалося завдяки зниженню цін на газ – основної сировини для виробництва добрив. З огляду на фінансову ситуацію, що склалася в аграріїв, таке зниження було дуже своєчасним. Зростання попиту обмежене фінансовими можливостями споживачами добрив. З одного боку, підтримка фермерів державою дає відчутний ефект, з іншого – доступ малих та середніх аграріїв до фінансування все ще дуже обмежений», – зазначив Скляров.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0