Спецможливості
Новини

Через заборону імпорту української продукції у Польщі виник дефіцит соєвого шроту

10.05.2023
849
Через заборону імпорту української продукції у Польщі виник дефіцит соєвого шроту фото, ілюстрація

Заборони на імпорт української агропродукції призвели до дефіциту та ажіотажного попиту на соєвий шрот у Польщі. Наразі Польща дозволила поставки соєвого шроту, але українські постачальники вже відправили шрот до інших країн. Як наслідок, ціни на сою в Україні зросли за минулий тиждень, повідомили аналітики кооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Ціни на соєвий шрот у Польщі підскочили на 30-50  $/т на споті, оскільки на заводах виник дефіцит. Польські компанії розраховували на українську продукцію, але шрот не доїхав через неочікуване введення заборон низкою країн ЄС, в тому числі Польщі. Українські постачальники, не розуміючи ситуацію, швидко перезаключили контракти і спрямували вантажівки зі шротом на Угорщину та інші європейські країни ЄС, які не ввели заборони на поставки. Дефіцит викликав підвищення цін на сою в Україні з боку переробників», – розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».

Якщо на початку минулого тижня індикативні ціни на українську сою на умовах СРТ-завод знаходилися у діапазоні 16000-16700 грн/т, то на 9 травня вони зросли до 17200 грн/т. Позначки можуть сягнути рівня 17700 грн/т, але на початок червня стабілізуються до 17000-17500 грн/т.

«Шалений попит на соєвий шрот у Польщі закінчиться. З України вже розпочалися поставки соєвого шроту до Польщі вагонами, отже цінник на соєвий шрот  в подальшому буде просідати і тягнути за собою вниз ціни на сою в Україні», – пояснюють у «ПУСК».

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0