Спецможливості
Новини

Через вилягання кукурудзи щодня втрачається декілька відсотків врожайності, — Сергій Авраменко

16.12.2022
996
Через вилягання кукурудзи щодня втрачається декілька відсотків врожайності, — Сергій Авраменко фото, ілюстрація

Збирання кукурудзи взимку є звичайною практикою в Україні, що зазвичай не викликає занепокоєння з боку аграріїв. Але цього року осінні погодні умови ускладнили жнива та призвели до нової проблеми — вилягання посівів. Про це розповів доктор с.-г. наук Сергій Авраменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«В багатьох виданнях пишуть, що кукурудзу не варто збирати взимку через те, що вона більше пошкоджується шкідниками і хворобами, якість зерна втрачається. Але аграрії вимушені збирати в пізні терміни, оскільки до цього заважали інтенсивні опади і обстріли в окремих регіонах. Крім того, підвищена вологість зерна. Більшість аграріїв через це вимушені збирати кукурудзу в зимовий період», — повідомив він.

Фахівець додав, що низька вартість продукції теж змушує аграрія подумати, чи варто збирати кукурудзу зараз, коли ціна на сушіння надмірно висока, а ціна на вирощену продукцію надмірно низька.

Умови цього року призвели до вилягання посівів. Сергій Авраменко пояснює це коливанням нічних та денних температур та явищами, як опади, тумани, роса, зміна температур з мінусових до плюсових. Вегетативна маса починає заново набирати вологу, маса качанів збільшується, внаслідок чого рослини починають ламатися і падати. Сприяють зламуванню стебел сильні вітри.

Сергій Авраменко відмітив, що вилягання спостерігається навіть на стійких до явища гібридах кукурудзи та унеможливлює процес збирання.

«Що потрібно робити? Зайдіть в свої поля та подивиться, в якому стані знаходяться посіви. Якщо ви помітили в себе вилягання, то в першу чергу збирайте саме ці поля і ті, де присутні сильні вітри, — рекомендує фахівець. — Через вилягання кожен день ми втрачаємо декілька відсотків врожайності».

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0