Спецможливості
Новини

Через недолугу систему організації перевезень третина аграріїв переплачують понад 1000 грн/т за доставку зерна

12.09.2022
436
Через недолугу систему організації перевезень третина аграріїв переплачують понад 1000 грн/т за доставку зерна фото, ілюстрація

Відсутність системи прозорого наскрізного та відповідального планування залізничних перевезень і зміна Укрзалізницею ціноутворення за використання її вагонного парку на тлі обмеженої пропускної здатності українських залізниць погіршують економічне становище українських аграріїв та спричиняють додаткові витрати на транспортування зерна в обсязі 1000-1200 грн/т, вважає експерт ринку логістики, член логістичного комітету ЄБА Юрій Щуклін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Експерт вказує на три фактори, що зумовили ситуацію.

Перший – відсутність системи прозорого планування перевезень, що робить неможливою координацію дій у режимі реального часу всіма учасниками процесу перевезень. В попередні роки це призводило до періодичних ажіотажних сплесків цін на вагони-зерновози АТ «Укрзалізниця» у пікові сезони після збору врожаю, і це в підсумку призводило до підвищення ціни всіма перевізниками.

Другим фактором стали наслідки російської агресії, що змусили аграріїв переорієнтувати логістичні потоки на ділянки з обмеженою пропускною спроможністю. В результаті утворюються черги, сповільнюється рух зернових поїздів.

Ю.Щуклін акцентує, що вирішальним фактором стало рішення державного перевізника змінити формулу ціноутворення за використання його вагонного парку, в результаті чого аграрії-власники вантажів змушені сплачувати в т.ч. і час вимушених простоїв у чергах.

За його словами, середні та малі аграрії, частка яких сягає 35%, які не мають свого вагонного парку і так званих довгих контрактів, сьогодні переплачують Про це пише propozitsiya.com з посиланням на1000-1200 грн/т.

Експерт зазначає, що цих наслідків можна було б уникнути в разі запровадження Єдиного центру планування, котрий сприяв би чіткому виконанню всіх логістичних операцій за заздалегідь узгодженим календарем подій з усіма учасниками логістичного ланцюжка.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0