Спецможливості
Новини

Ціни на буряк і моркву досягли рекордної за останні 10 років позначки

20.09.2018
1157
Ціни на буряк і моркву досягли рекордної за останні 10 років позначки фото, ілюстрація
Ціни на коренеплоди в Україні демонструють стрімке зростання, в результаті чого вони вже перевищили рекордні показники мінімум за останні 10 років. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
 
За інформацією гравців ринку, тільки з початку поточного тижня морква на українському ринку подорожчала в середньому на 35%. Ціни на буряк виросли більш істотно - відразу на 40-43%. В результаті, вже на даний момент виробники пропонують морква по 7-9 грн/кг ($ 0,25-0,32 за кг) в залежності від якості, тоді як буряк надходить у продаж по 3,5-5 грн/кг ($ 0,12-0,18 за кг).
 
Оператори ринку такий ціновий тренд пов'язують з істотним скороченням пропозиції зазначених коренеплодів протягом періоду міжсезоння. Зокрема, більшість господарств уже завершили реалізацію моркви і буряка середньостиглих сортів, тоді як до збору врожаю більш пізніх моркви і буряка ще не приступили, в тому числі і через дощі в ряді регіонів. Крім того, фермери говорять про зміщення сезону продажів пізніх коренеплодів, оскільки через несприятливі погодні умови вони були змушені почати сівбу коренеплодів пізніше звичайних строків.
 
Необхідно додати, що на сьогоднішній день в результаті вищевказаних коригувань буряк уже коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж у другій половині вересня 2017 року, а морква обходиться покупцям в 1,8 рази дорожче, ніж рік тому. На думку аналітиків ринку, це пов'язано зі зниженням виробництва коренеплодів як в результаті скорочення посівних площ, так і внаслідок зниження врожайності через погодні катаклізми.

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0