Спецможливості
Новини

Ціни на соєву олію на біржі в Чикаго оновили 12-річний максимум

06.05.2021
586
Ціни на соєву олію на біржі в Чикаго оновили 12-річний максимум фото, ілюстрація

Вчора на чиказькій СВОТ ф’ючерси на сою сягнули 12-річного максимуму на тлі скорочення запасів сої в США та зростання цін на нафту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Ф’ючерси на нафту на світових біржах подорожчали на 2% на очікуваннях активізації попиту внаслідок гарних підсумків вакцинації населення у США, Великобританії та Ізраїлі. Ринок підтримали також підсумки засідання представників ОПЕК+, що пройшло минулого тижня, де домовилися протягом наступних трьох місяців поступово збільшити видобуток та підтвердили виконання своїх зобов’язань всіма учасниками.

Вчора на початку сесії липневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 6% до 1483 $/т, сягнувши рівня закриття травневих контрактів та перевищивши 12-річний максимум, проте пізніше знизилися до 1397 $/т, тоді як грудневі ф’ючерси за день подорожчали на 1,3% до 1200 $/т.

Запаси соєвої олії в США на кінець березня склали лише 1 млн т, що на 3% поступається очікуванням аналітиків та на 4% — торішньому рівню.

Ф’ючерси на сою активно зростали на тлі стрибка цін на кукурудзу, навіть незважаючи на активізацію сівби в США.

За даними щотижневого звіту USDA, станом на 2 травня соєю в США засіяно 24% запланованих площ у порівнянні з 21% торік та 11% в середньому за 5 років на цю ж дату.

Червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з понеділка виросли на 1,5% до 4042 рінггитів/т або 980 $/т на прогнозах збільшення виробництва в країні у квітні на 3-7% та експорту – на 10-13%, що призведе до скорочення запасів пальмової олії.

Внаслідок тривалих вихідних в Україні, Китаї та Росії реакція на зростання цін на соєву олію стане відомою лише наприкінці тижня.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0