Спецможливості
Новини

Ціни на соняшникову олію в Україні зростають через активний експорт — аналітики компанії Pro-Consulting

11.07.2018
1849
Ціни на соняшникову олію в Україні зростають через активний експорт — аналітики компанії Pro-Consulting фото, ілюстрація

В Україні ціни на соняшникову олію ростуть попри те, що в світі падають, пише propozitsiya.com  з посиланням на видання Pro-Consulting.

Останнім часом цінами на бутильовану олію зацікавився Антимонопольний комітет. Як зазначають аналітики компанії, «Формування вартості соняшникової олії в Україні перевірить Антимонопольний комітет України. Регулюючий орган планує проаналізувати ситуацію на ринку, адже ситуація парадоксальна: у світі олія дешевшає в межах $10-15 за тонну, в Україні - навпаки, вартість соняшникової олії зростає, починаючи з квітня».

Ціни в Україні зростають через активний експорт, адже виробникам легше заробляти на зовнішніх ринках, ніж боротися за споживача на внутрішньому.

А поки АМКУ роздумує, олію активно експортують. За оцінками Pro-Consulting, з початку року Україна експортувала 2,43 млн тонн продукту на суму $1,84 млрд. Це лише на 0,21 млн тонн менше аналогічного періоду 2017 року.

Проте причина зменшення експорту не пов’язана зі зниженням попиту, а, скоріше, зі скороченням пропозиції.

Найбільше вітчизняної олії продали до Індії — 1,2 млн т на $909 млн. Також в трійці імпортерів — Ірак (0,16 млн т на $117 млн) та Нідерланди (0,15 млн т на $111 млн).

Разом з тим, нагадаємо, що останнім часом головний імпортер української олії надає активну підтримку «пальмі», підвищуючи імпортні мита на соєву і соняшникову олію. Мито на соняшникову востаннє було підвищене з 25% до 35%.

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0