Спецможливості
Новини

Ціни на кавуни в вихідні обвалились в 2 рази

25.06.2019
840
Ціни на кавуни в вихідні обвалились в 2 рази фото, ілюстрація

За минулі вихідні українські кавуни встигли подешевшати в 2 рази. Про це повідомляють в аналітичному центрі «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Для фермерів Півдня таке різке падіння ціни стало шоком, на минулому тижні перші кавуни вони відвантажували по 10-12 грн/кг (0.33-0.44 EUR/кг) і попит в цілому був задовільним. Сьогодні українські трейдери готові купувати херсонський кавун з поля не дорожче 5,0-5,5 грн/кг (0.16-0.18EUR/кг).

Двократне зниження ціни було зафіксоване на початку тижня і на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП  «Шувар»  у Львові, сьогодні тут кавун коштує  9,0-10,0 грн/кг (0.30-0.33 EUR/кг).

Слід зазначити, що рік тому український кавун коштував ще дешевше. В 2018 році українські виробники суттєво збільшили площі під кавуном в «плівкових»  міні – теплицях, через це вже в кінці червня пропозиція на ринку була значно більшою, ніж зараз, а фермери Херсонщини  відвантажували кавун по 1,2-1,5 грн/кг (0.04-0.05 EUR/кг).

Для прикладу, на майданчику ОРСП «Шувар» станом на останній тиждень червня 2018 року вже було продано понад 150 тонн кавуна, в цьому році пропозиція є в 1,5 рази меншою.  За весь 2018 рік через  майданчик  «Шувару» було продано майже 16 тис. тонн українських кавунів.

За попередніми оцінками галузевих експертів  в цьому сезоні площі під раннім кавуном в господарствах Півдня  скоротились , а плантації під  «багарним» кавуном навпаки розширились.  «Багарний» кавун з’явиться на ринку в другій половині липня.

Ключові слова: ціни, кавун

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0