Спецможливості
Новини

Біотехнології забезпечують кукурудзі щорічний приріст врожайності до 2,5%

29.08.2017
5059
Біотехнології забезпечують кукурудзі щорічний приріст врожайності до 2,5% фото, ілюстрація
Завдяки біотехнологіям, продовольчий дефіцит планеті, принаймні найближчим часом, не загрожує

Французька дослідницька група ENSTA ParisTech проаналізувала патентні бази даних, щоб визначити ефективність біотехнологій у сільському господарстві. Порівнявши їх з реальними даними, отриманими з університетських звітів, вчені прийшли висновку, що показники врожайності кукурудзи поліпшуються в досить-таки швидкому темпі (від 1,2% до 2,4% на рік), тоді як населення планети зростає зі швидкістю близько 1,1% за рік (населення США - 0,8% за рік). Тобто, продовольчий дефіцит планеті, принаймні найближчим часом, не загрожує, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

Вчені зайнялися вивченням врожаїв гібридної кукурудзи в США ще в 1985 році, а також проаналізували їх взаємозв'язок з тенденціями, що виникають в галузі розробки біотехнічних патентів. Також вони зібрали і вивчили подібні матеріали деяких університетів з трьох штатів - Огайо, Кентуккі та Іллінойс.

Суть в тому, що патенти можна сприймати, як показники продуктивності виробництва сільгосппродукції, оскільки в них часто публікуються дані про врожаї. А ось звіти університетів, які проводять свої дослідження в США ще з ХІХ ст. , містять дані про назву насіння, кількість зібраного врожаю та інші дані.

Нагадаємо, в суспільстві присутні неспокійні настрої, пов'язані з можливим дефіцитом їжі ще з кінця XVІІІ ст., коли Томас Малтуса зробив заяву про неминучість цього. Він висловив ідею, що зростання населення неодмінно наздожене здатність вирощувати їжу, тим самим прирікаючи людство на голодне існування.

Значною мірою його пророкування було спростовано промисловим переворотом, який суттєво поліпшив показники врожайності. А так звана "зелена" революція в XX ст., широке використання пестицидів, гербіцидів і добрив, а також підвищення рівня механізації в сільському господарстві, стало поштовхом до поліпшення врожайності багатьох культур.

Біотехнологічна революція увійшла в життя фермерів зовсім недавно. Деякі держави, особливо США, впевнені в здатності ГМ продуктів збільшувати врожайність посівів, тому активно використовують цю інновацію в своєму виробництві. Інші країни налаштовані щодо цієї технології більш, ніж насторожено.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0