Спецможливості
Новини

Британці назвали конкуретні переваги українських аграріїв

02.02.2017
1337
Британці назвали конкуретні переваги українських аграріїв фото, ілюстрація
Серед перешкод, які заважають українським агровиробникам досягти кращих результатів, ‒ велика кількість найманих працівників, які не є продуктивнимиСеред перешкод, які заважають українським агровиробникам досягти кращих результатів, ‒ велика кількість найманих працівників, які не є продуктивними

Серед перешкод, які заважають українським агровиробникам досягти кращих результатів, ‒ велика кількість найманих працівників, які не є продуктивними. Такого висновку дійшли британські агровиробники, які відвідали українські аграрні підприємства під час візиту, який організувала компанія «Сингента» за підтримки посольства Великої Британії в Україні, пише propozitsiya.com.

«Це незвично для британських реалій, оскільки оренда землі коштує значно більше, так само як і оплата праці, ‒ зазначив агроном-консультант з питань агробізнесу Стівен Востон. – В Україні робоча сила дешева, тому є можливість наймати більше працівників. Утім виникає питання, чи є вони ефективними в господарстві».

Основними складовими успіху агровиробництва британці вважають хороші технології та менеджмент. Тому вони вбачають величезний потенціал в українському агробізнесі. «В українських фермерів  є можливості виробляти якісну продукцію, що матиме попит. Політичні негаразди мають безперечний вплив на ведення агробізнесу. Втім хороша земля і дешева оплата праці ‒ це українська конкурентна перевага, ‒ вважає виробник зернових та картоплі Біл Вебб. – Звісно, британські фермери працюють з 3%-ю ставкою кредитування, що набагато поліпшує умови ведення аграрного бізнесу. Але якщо ви можете досягати таких високих результатів без будь-яких державних дотацій, це свідчить про те, що український бізнес має всі шанси до посилення своїх позицій на світовій арені».

Під час візиту британські фермери відвідали кілька українських сільгосппідприємств в Полтавській, Житомирській областях, взяли участь у конференції з польових культур «Майстерня аграрія», яку організувала компанія «Сингента» в Харкові.

Нещодавно група українських агровиробників теж відвідала у Великобританії щорічну сільгоспвиставку Lamma та найбільший дослідницький центр компанії «Сингента» у Jealott`s Hill в Англії. Агровиробники отримали можливість познайомитися з новітніми трендами та технологіями аграрного ринку.

Співпраця України та Великої Британії у галузі АПК має важливе значення, вважає представник посольства Великобританії в Україні наголосила Хелен Фейзі. «Ми бачимо великий потенціал щодо розвитку агросектору в Україні. Це велика можливість як для Британії, так і для України. Масштаби агробізнесу в України вражають. Та кількість земельних ділянок, яку зараз обробляють у вашій країні, перевищує всю територію Великобританії. Разом з тим, наша країна розробляє новітні агротехнології та інновації, важливі для розвитку аграрної галузі, і компанія «Сингента» у цьому є прикладом. Вона входить до 35 найбільших інвесторів з дослідження та розробок нових технологій», - підкреслила вона.

Ключові слова: Сингента, фермер, АПК

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее

1
0