Спецможливості
Новини

Бразилія експортує рекордний обсяг сої на тлі неврожаю в Аргентині

11.05.2018
1204
Бразилія експортує рекордний обсяг сої на тлі неврожаю в Аргентині фото, ілюстрація
Надмірні опади в північних регіонах Аргентини, де вирощують сою, перешкоджають прибиранню цієї культури, яка і так постраждала від посухи, котра тривала до кінця квітня, пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.
 
Як відомо, в Аргентині останнім часом спостерігалися сильні дощі, що призвели до затоплення площ під сою.Такая надмірна волога може знизити врожайність сої на 5-15% поряд із уже нанесеним збитком від високих температур.
 
На сьогоднішній день оцінки врожаю сої варіюються в межах 37-38 млн тонн, однак дощі можуть знизити врожай ще на 1-1,5 млн тонн. У попередньому сезоні країна зібрала 55 млн тонн культури.
 
На деяких підтоплених полях фіксуються хвороби рослин, що може призвести до зниження якості сої. Її ціна може впасти в середньому на 30%.
 
Більш низький урожай сої сприятиме скороченню грошових надходжень від експортного мита - 27,5%, яких так потребує бюджет країни. На сьогоодні уряд вживає всіх заходів щодо врегулювання економічної ситуації в країні.
 
Тим часом, з огляду на неврожай сої в Аргентині, а також скорочення закупівель Китаєм у США, експорт збільшиться до 70 млн тонн.
 
Згідно з даними міністерства зовнішньої торгівлі Бразилії (Secex), за підсумками квітня експорт сої з країни досяг 10,26 млн тонн, практично побивши рекорд вивезення сої за місяць. Попередній максимум був досягнутий в травні 2017р. - 10,96 млн т. У квітні 2017 р Бразилія експортувала 10,43 млн т сої.
 
Фермери Бразилії відчувають перевагу на тлі напруженості між Китаєм і США, так як китайські імпортери практично повністю переключилися на американську сою.
Ключові слова: Соя, неурожай, експорт

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0