Спецможливості
Новини

Біологи вивели кукурудзу з “двома головами” (ФОТО)

05.09.2016
4465
Біологи вивели кукурудзу з “двома головами” (ФОТО) фото, ілюстрація
двухголовая кукуруза

Американські вчені створили кукурудзу з двома качанами і з удвічі більшою кількістю зерна

Про це повідомляє Naked Science.

Значимість кукурудзи складно переоцінити, і вчені всього світу б'ються над підвищенням її врожайності. Відмінних результатів в цьому напрямку вдалося досягти біологам, з лабораторії Колд-Спрінг-Харбор (США). У них вийшло створити кукурудзяні качани більших розмірів і мають кількість зерен, на 50% перевищує звичайні показники.

Раніше вчені виявили генний механізм, який зупиняє зростання кукурудзяних качанів. Дослідники вирішили поекспериментувати, проте на них чекала невдача: мутувані7 качани виявилися маленькими, а крім того, мали неправильну форму.

Але труднощі не стали серйозною перешкодою для дослідників. Вони вирішили використовувати "ослаблену" мутацію і подивитися, яким буде результат. І він перевершив всі очікування: вдалося отримати величезні "двоголові" качани, які мають велику кількість зерен. Але що ще більш важливо, так це те, що такий же підхід можна застосувати і у випадку з іншими сільськогосподарськими культурами. Так що нове дослідження - цей ще один крок на шляху до перемоги над голодом на Землі.

Експерименти з "модифікацією" кукурудзи проводилися і раніше. У Канаді і США ГМО-кукурудза вирощується з 1997 року, а станом на 2009 рік 85% вирощеної на території Сполучених Штатів кукурудзи є генетично модифікованою.

Незважаючи на деякі ризики, які несе генетично модифікована їжа, даний підхід є серед головних заходів, які допоможуть людству уникнути голоду. До 2013 року вирощування ГМО-рослин практикували в 27 країнах: багато хто з них були допущені на ринки.

Нагадаємо, Китай не буде купувати українську кукурудзу - він позбавляється від своєї

Ключові слова: Кукурудза

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0