Спецможливості
Новини

Біогазова електростанція під Дніпром: які екологічні наслідки будівництва

19.09.2019
1036
Біогазова електростанція під Дніпром: які екологічні наслідки будівництва фото, ілюстрація

У селі Новоолександрівка Дніпропетровської області ТОВ "Біо енерджі Дніпро" побудує біогазову електростанцію. Про це повідомляє сайт Єдиного реєстру оцінки впливу на навколишнє середовище. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Згідно з повідомленням, підприємство планує побудувати на території 3,23 гектара біогазоенергетичну станцію з переробки осадів стічних вод КП "Дніпроводоканал" у кількості 2200 т/добу та курячого посліду в кількості 140 т/добу. Відходи будуть оброблятися в ферментаторах, де створюється біогаз в кількості +1362 куб.м./г.

Потім біогаз спалюється на газопоршневих агрегатах, та створюється електроенергія. Відпрацьований муловий субстракт перекачується на мулові поля КП "Дніпроводоканал" ДГС. Потужність електростанції складе 4,8 МВт на рік. Площа самої забудови складе 6 тисяч квадратних метрів.

"Про запах курячого посліду, який в перспективі має всі шанси стати потужною асоціацією з містом, ніде нічого не говориться. Наше село знаходиться в 3 кілометрах та населення прилеглих сіл висловлює відкрите невдоволення, тому що відверто воняюче повітря міста, де живуть їхні діти, нічого спільного з екологічними перспективами в їхньому уявленні не має", - каже глава вуличного комітету села Днепровое Євгена Кривенко.

Будівництво електростанції планується на території Центральної станції аерації КП "Дніпроводоканал". Інші альтернативи не розглядалися.

"Серед екологічних наслідків експлуатації об'єкта виділяють викиди шкідливих речовин в атмосферу, зняття шару родючого грунту, та поява нових шкідливих стоків та відходів", - зазначає Євгенія Кривенко.

Підприємство обіцяє викидати шкідливі речовини в атмосферу в межах норми, а стоки та шкідливі відходи очищати і проводити їх безпечне поховання.

Власником ТОВ "Біо енерджі Дніпро", згідно з даними Мін'юсту, є на 99% "АПС Пауер Технолоджи Гмбх", і на 1% - ТОВ "Альтернативні енергоресурси". Компанію пов'язують з корпорацією CONCORD GROUP та дніпровським бізнесменом Сергієм Довгалюком.

Інтерв'ю
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0