Спецможливості
Новини

Білл Гейтс викупив 110 тис. гектарів сільськогосподарських земель

14.06.2021
1262
Білл Гейтс викупив 110 тис. гектарів сільськогосподарських земель фото, ілюстрація
Білл Гейтс

За останні десять років Білл Гейтс купив близько 110 000 гектарів сільськогосподарських земель у 18 штатах США. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.ua.

Мільярдер став найбільшим приватним землевласником в країні, випливає з розслідування NBC News і The Land Report.

За даними видань, на майже 30 тисячах гектарів у Луїзіані фермери Гейтса вирощують кукурудзу, бавовну і рис, на восьми тисячах в Небрасці — сою. У Вашингтоні мільярдер володіє 5000 гектарів с/г земель. На деяких з полів вирощують картоплю для McDonald's.

Білл Гейтс регулярно інвестує в боротьбу зі зміною клімату та підтримує екологічне виробництво продуктів харчування, наприклад, стартапи зі створення замінників м'яса і альтернатив рослинній їжі.

Однак мільярдер заявив, що купівля земель не пов'язана з його екологічною діяльністю: «Моя інвестиційна група вирішила зробити це. Це не пов'язано з кліматом».

Гейтса також звинувачують у використанні «підставних підрядників». За інформацією журналістів, його компанія Cascade Investments купувала площі не безпосередньо, а через мережу з як мінімум 22 місцевих фірм. Вони офіційно не заявляли про співпрацю з компанією Гейтса, але при цьому мають ту ж юридичну адресу, список співробітників й іноді навіть електронну пошту.

Директор Національної коаліції початківців фермерів Нью-Йорка Холлі Ріппон-Батлер розкритикувала Гейтса за придбання такої кількості площ. Вона вважає, що він заважає молодим фермерам вийти на ринок: вони не в змозі конкурувати з мільярдером при покупці землі і змушені орендувати її.

 

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0